Tropicárium v Budapešti

Ak sa budete niekedy vracať z Chorvátska cez Budapešť, alebo sa inou náhodou ocitnete v tomto veľkomeste, odporúčam sa zastaviť na tomto mieste.20180707_181819

Nie je to priamo v centre Budapešte, takže s navigačkou tam hravo trafíte. Nachádza sa v obchodnom dome, o nákupy a jedlo teda nebude núdza /H&M, CCC, KFC, pizza, šaláty, tiež nejaké čípoš tradičné jedlá…/ Neplatené parkovisko sa nachádza pred budovou. Deti sa môžu vyhrať na menšom detskom ihrisku, prípadne povoziť na autíčkach, vláčiku /treba forinty/.

Otváračky

Denne od 10.00 – 20.00 /pokladňa zatvára o 19.00/

Vstupné

Platiť sa dá kartou, alebo maďarskými forintami

  • Deti do štyroch rokov zdarma.
  • Deti 4 – 18 rokov  2000 Ft.-/osoba
  • Dospelí 18 – 62 rokov 2700 Ft.-/osoba

Celé tropicárium vychádza časovo s deťmi asi cca na hodinu, max. dve. V prvej časti sa nachádzajú menšie akváriá so sladkovodnými rybami /kapre, karasy, jesetery…/

Ďalšia časť pripomína džungľu. Krokodíly, opičky, škorpióny, tropické plazy a hmyz, poletujúce papagáje, zvukové efekty, ďážď, stromy…to všetko tu nájdete. Deti sa nevedeli vynadívať.20180707_190533

Potom nasledujú akváriá s morskými rybami a rybkami. Ja som až tu zistila, že Nemo naozaj existuje 🙂

Nemo

Najsilnejší zážitok vo vás rozhodne zanechá 1,4 mil. litrové akvárium s 11 metrov dlhým tunelom. Ponad hlavy sa ľuďom promenádujú dvojmetrové žraloky z Floridy. Báť sa nemusíte, patria vraj medzi 10 najbezpečnejšejších druhov žralokov.

Keď opustíte tunel, môžete si oddýchnuť na lavičkách s výhľadom na toto veľké akvárium z vonkajšej strany. Veľmi ukľudnujúce. Aj sme zabudli, že máme deti.

Ďaľšou zastávkou je vodná nádrž, kde si môžete pohladiť raje. Umývadlo s mydlom je hneď vedľa, takže dbajú na hygienu.

Východ ešte okorení hračkárstvo, kde sa nachádzajú prevažne plyšové zvieratká, ktoré mohli deti vidieť v tropicáriu.

Celkový osobný dojem päťčlennej rodiny je veľmi dobrý. S kočíkom sa dostanete všade. Časovo a fyzicky nenáročné, akurát vyhovovalo. Deťom sa páčilo a rodičom tiež. Určite sa radi vrátime, keď pôjdeme okolo.

Navštívili ste aj vy toto miesto? Napíšte nám do komentu dole váš názor, alebo skúsenosť.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.