Aktivity do auta so zapojením rodičov

car-children-dad-8509
foto: pexels

Ďalšia cesta pred vami? Pár spoločných hier určite nebude na škodu. A má to výhodu. Cesta ubehne rýchlejšie a veselšie aj vám milé maminky. Inšpirovali sme sa portálom Maminka.cz

Príbeh na pokračovanie

Rozprávajte si príbeh na pokračovanie – túto hru určite budete poznať z televíznej zábavnej relácie Partička – každý z vás v aute povie vetu, druhý pokračuje. Možno tak vytvoríte spoločne nový bestseller!

Mraky na oblohe

Sú na oblohe mraky? Výborne! Zahrajte si hru na to, čo asi tie mraky predstavujú. Fantázii sa medze nekladú a táto zábava vám môže vydržať celkom dlho.

Cestovný lístok, prosím

Pripravte si malé cestovné lístky, ak vás čaká desaťhodinová cesta k moru, potom pre každé dieťa vyrobte 10 kartičiek. Každú hodinu od nich vyberajte lístky a nezabudnite pri tom jasne zdôrazniť: „Cestovné lístky, prosím!“

Za každý odovzdaný cestovný lístok potom môžete deťom ponúknuť nejakú dobrotku, alebo môžete mať pripravený sáčok, v ktorom bude nejaké prekvapenie. Iná varianta sú cestovné lístky, ktoré od vás deti dostanú napríklad každú polhodinu.

Lístky potom môžu s vami vymeniť za nejaké malé prekvapenie, alebo napríklad polhodinku hry na tablete. Deti si tak vďaka časovo ohraničeným cestovným lístkom budú vedieť lepšie predstaviť akú dlhú cestu ešte majú pred sebou.

Časové kartičky

Fungujú podobne ako lístky – keď ich nalepíte na palubnú dosku alebo zavesíte k deťom na sedačky, môžu sledovať samé čas a v správnu chvíľu sa radovať z toho, že jedna kartička už ubudla. Za každú časovú kartičku potom môžu dostať malý balíček – obsahom môže byť čokoľvek –  napríklad nálepky.

Kto som, alebo hádaj na čo myslím? 

Je potrebné povedať /ohraničiť / – napríklad, že myslíte na zvieratko… alebo rozprávkovú postavičku. To sa bude deťom ľahšie hádať. Deti musia formulovať otázky a tak musia pekne zapojiť hlavičky.

Aktivita pre rozvoj reči ako stvorená. Pre lepšiu motiváciu – tomu, kto správne uhádne, môžete dávať body alebo rovno malé odmeny.

Opakovanie viet

Tak kto z vás bude mať lepšiu pamäť? Jeden z vás začne rozprávať – povie vždy jednu vetu. Druhý na rade musí celú vetu zopakovať a naviazať svojou vetou. Tretí na rade musí zopakovať prvú aj druhú a naviazať svojou treťou. Dostanete sa k desiatej vete?

Posledná možnosť… vycestujte v noci, deti budú spať a nemusíte nič riešiť 🙂

ZDROJ: Maminka.cz

Do komentu nám môžete napísať vašu obľúbenú hru.

Prečítajte si tiež Malé záchrany pre deti, na cesty.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.