Babodosveta, je mladá cestovateľská rodinka. So svojim 17-mesačným synčekom pravidelne objavujú poznané i nepoznané a všetko si to pekne mapujú do svojho blogu, kde nám dávajú krásny prehľad o ich cestovateľskom živote, s kopou rád a recenzií na ubytovacie zariadenia, výlety s deťmi a pod. Nedalo nám a troška sme museli túto rodinku vyspovedať. Spoznajte ich spolu s nami aj vy.

37120065_662426560773370_267875314955190272_n
Bábo na cestách

Ste malá rodinka, ale vo vašich príbehoch sa spomína viac mien, koľko vás je?

Ako sa to vezme 🙂 My každému tvrdíme, že sme piati. Teda dvaja dospelí, náš malý synátor, jeho obľúbený medvedík – hlavný hrdina našej stránky Pimpi a psík, ktorého niekedy berieme so sebou. Takto sme kompletní.

Váš malý syn je ešte naozaj malý, cestovali ste takto aktívne aj pred jeho narodením?

Cestovali sme aj predtým, ale určite nie v takej miere. Každý rok sme si dopriali letnú dovolenku pri mori, niečo aj v zime. Ale až teraz keď sme traja objavili, chlapci chuť cestovania a nových zážitkov.

Brázdite celým Slovenskom sem a tam. Odkiaľ teda pochádzate, ak to nie je tajné a kto je vlastne medvedík Pimpi?

Nie vôbec sa tým netajíme, že pochádzame z pre nás najkrajšieho mesta na Slovensku, z Košíc. Môžme verejne prehlásiť, že sme hrdí Košičania. Pimpi je ikea medvedík, ktorý je veľmi symbolicky spojený s našimi životmi aj cestovaním. Prvého mi raz dávno doniesol manžel z lásky (keďže má na hrudi srdiečko) zo služobky v BA a toho druhého sme dostali na našom úplne prvom spoločnom výlete/služobke v trojici v nádhernom zámku v Halíči. Tam čakal nachystaný v postielke pre nášho malého cestovateľa. Bola to milá pozornosť od hotela. Keď sme o tom napísali blog ozval sa nám aj hotel, že sme im trošku spravili vietor keďže ho nedávajú každému…a tak si vravím, že to musel byť osud.

29683575_599766330372727_5442210612795392677_n
medvedík Pimpi

Keďže sa u nás častokrát skloňovalo slovo pipík, kvôli zdravotným problémom malého 🙂 snažili sme sa nájsť niečo krajšie, nejakú zdrobnelinu až vzniklo meno Pimpi.

Syn je súčasťou každej vašej výpravy, nie je to pre neho náročné, stále nové prostredie, noví ľudia, ako to vníma? Cesta autom mu problém nerobí?

Myslím, že práve naopak, on je vyhľadávač nového prostredia. Kdekoľvek prídeme, stále sa teší, hneď beží objavovať nový svet, nové možnosti. Už si ani nepamätám, kedy si len tak pokojne posedel, či pooddychoval. Momentálne je v štádiu, že sa mu páči kdekoľvek kde sme my a hydina. Preto nech sme kdekoľvek snažíme sa ju vyhľadať, aby sme mu spravili aspoň trošku radosti. Okrem toho už nechýba veľa a myslím, že jednu babku zlomíme, aby si zopár sliepok zabezpečila na dvor 🙂

37037692_662426547440038_3049726568877260800_n
Hlavný objavovateľ

Malý znášal cestu autom veľmi dobre. Mohli sme ísť naozaj hocikam, stále si dobre schrupol a ani sme sa nenazdali, boli sme v cieľovom mieste. Teraz už začína vymýšľať, ale máme odskúšané, že keď sedí vzdadu sám (takto sedával odjakživa), vtedy je spokojný. Akonáhle si k nemu niekto prisadne už sa začínajú diať veci 🙂

Vaše cesty si určite vyžadujú predprípravu, kto plánuje výlety, cestu a miesta kam sa vyberiete?

Výlety plánuje vždy a výhradne ocko, ktorý výlety spája aj so stretnutiami s klientmi. Ten už väčšinou vo štvrtok nadhodí tému čo budeme robiť cez víkend. Z toho ja už väčšinou dostávam osýpky, keďže jeho plány zvyknú byť vskutku zaujímavé. Následne sa to ešte pár krát opýta a keďže mu väčšinou nikto nereflektuje už sa len dozvedáme kam pôjdeme. Často krát však chodíme veľmi radi k babke a dedkovi na gemerský vidiek, kde je krásne prostredie.

Takže ocko je pracovne flexibilný…

Ocko je viac menej flexibilný, no pracovne vyťažený tak, že niekedy vytiahne pc aj na výlete, prípadne tam má nejaké stretnutie. Väčšinou však cestujeme cez víkendy, takže aj on vie využiť voľno, ktoré majú v princípe všetci, prípadne ho sprevádzame na ceste po Slovensku služobne.

Svoje skúsenosti a zážitky poctivo predávate ďalej čitateľom vášho blogu Babodosveta.sk. Koho bol nápad založiť túto virtuálnu cestovateľskú kroniku?

Nápad s písaním bol môj, mamkin. Častokrát sa nám stalo, že sme niekam chceli ísť, ale na internete sme nevedeli nájsť info, či je to vhodné pre dieťa, či tam nájde nejakú zábavku. Doteraz nerozumiem prečo sa s danými informáciami poskytovatelia služieb CK nepochvália. Aj keď do 1 roka to bolo v podstate jedno. Teraz sú tieto informácie otázkou “prežitia” na výlete. Preto som si povedala, že keď už chodíme kade tade prečo by sme sa so skúsenosťami a zážitkami nepodelili. A keďže sa písaniu, ale úplne inému venujem aj v rámci svojej práce, chcela som sa tiež utvrdiť v tom, že aj po materskej dovolenke ešte budem vedieť sformulovať súvislú vetu 🙂

37012109_662426594106700_6909966015434588160_n
Hlavný balič kufrov

Na článkoch pracujete spoločne? Kto je lepší fotograf maminka či ocko?

O články sa starám výlučne ja. Je to istá forma relaxu a udržiavania v strehu slovnú zásobu, ktorú ešte budem potrebovať. Často krát som sa už prichytila pri tom, že zabúdam, cudzí jazyk nehovoriac a trošku ma to desí. Čo sa týka fotiek tých je z každého výletu obrovské množstvo. Fotíme obaja, teda aj ocko. On myslím, že lepšie než ja. Používame iba mobilný telefón, s našou lepšou fototechnikou sme to už myslím vzdali, nakoľko si výlet chceme aj užiť, nie sa iba pokúšať o dokonalú fotku. Vždy sa z toho množstva nájde nejaká použiteľná. Jediná podmienka je, aby bol malý cestovateľ odfotený odzadu, tak ako aj my. Prípadne používame medvedíka Pimpiho, ktorý cestuje všade s nami. Na tomto sme sa s manželom dohodli hneď na začiatku. Ani na svojich súkromných fb profiloch neprezentujeme náš súkromný život, nepotrebujeme sa zviditeľniť či stratiť identitu. My nakoniec ani nie sme dôležití, ale to čo sme zažili, videli, skúsenosť, o ktorú sa chceme podeliť.

Čo vám dáva blogovanie? Máte už pekný počet fanušíkov…

Blog ma utvrdzuje v tom, že to čomu sa venujem naozaj len v rámci voľného času, ako hobby, je zrejme aj osožné, pretože nám denne píšu najmä mamičky, ktoré sú mojou cieľovou skupinou, o rady, tipy v rámci výletovania. Miestami sa cítim ako tripadvisor 🙂

v zahraničí nás neskutočne očaril Tel Aviv, jeho atmosféra, pláže, história, jedlo, úplne všetko

Slovensko máte pobehané, čo vás najviac zaujalo? Chystáte aj nejak rozšíriť svoje cestovateľské portfólio?

Na Slovensku sa nám najviac okrem babky, páči na Liptove, ktorý je nevyčerpateľnou studnicou možností. Nepoznám kraj, ktorý by bol tak dokonale turisticky domyslený a využitý. V zahraničí nás neskutočne očaril Tel Aviv, jeho atmosféra, pláže, história, jedlo, úplne všetko. Až tak, že sme sa tam chystali opäť (pritom ja nie som zástanca dovolenkovania na tom istom mieste, keďže svet je veľmi veľký a treba z neho spoznať čo najviac) ale vtedajšia  geopolitická situácia nás vydesila, preto sme výlet odvolali. Nakoľko cestujeme s dieťaťom, v prvom rade sa snažíme byť zodpovední a nie ísť niekam za každú cenu.

36002829_643874822628544_3430280247763795968_n
Bábo krmí kačky

Cestovanie nám dáva chvíle strávené spolu

Určite viem, kam by sme sa chceli ešte vybrať v rámci Európy, či Slovenska, ale ako vravím, radšej už neplánujeme. A určite viem, že si netrúfame zatiaľ na žiadnu exotiku, najmä kvôli zdraviu. Človek nikdy nevie čo ho tam môže postretnúť. Ja mám ešte v živej pamäti ako ma stretla Faraónova pomsta v Egypte, na ktorú naše lieky neplatia, čo so mnou spravila (ako diéta veľmi dobré, odporúčam:)) a neviem si predstaviť čo by to spravilo s dieťaťom.

Cestujete vždy len ako rodina, alebo beriete aj partiu? A čo dovolenka?

Na cesty chodíme buď len v trojici, alebo berieme babky, dedky. Je to super, keďže takto si aspoň na chvíľu vieme vyložiť aj nohy a oni sa myslím tešia, že sú s vnúčikom. Určite by sme niekam chceli vyraziť. Nejak nám, ale v poslednej dobe nepraje zdravie a to je dôležitejšie než akýkoľvek výlet.

Ďalšiu cestovateľskú posilu nechystáte, napríklad malú Pimpušku 🙂

Momentálne určite nie, veľmi radi doprajeme aj iným. Je naozaj až zarážajúce, že v dnešnej dobe to vlastne vôbec nie je samozrejmosť mať dieťa. Sme vďační, že nám bolo dopriate, ale ako sa vraví nikdy nehovor nikdy. Okrem toho obaja s manželom sme jedináčikovia, takže neviem aké to je mať súrodenca a Pimpi je pomerne akčný, tiež neviem či si to vie predstaviť 🙂36807002_662426587440034_8674334156815073280_n

 

A na záver to hlavné, čo pre vás znamená cestovanie?

Cestovanie nám dáva chvíle strávené spolu. Cez týždeň, keď sme v podstate obaja v plnom pracovnom nasadení je to len o krátkom čase strávenom spolu, keď si človek len povie čo cez deň zažil, prežil a je rád, že sa hodí do postele. Počas cestovania však nemáte kam ujsť a ste naozaj naplno so svojou rodinou, blízkymi. Ja to tiež volám aj útek pred realitou, realitou na materskej, ktorá nemusí byť len o menení plienok, kojení, uspávaní…tak ako cestovanie nemusí byť len o drahých dovolenkách. Pretože tak ako Pimpi deklaroval už na začiatku svojho pôsobenia, svet je všade okolo nás. Či sa vyberiete na víkend k babke, cez deň na preliezky, či do obchodu. Vždy vás čaká niečo iné a niečo nové, na základe čoho vnímate ako sa vaše dieťa mení a rastie.

Ďakujeme za rozhovor, prajeme kopec ďaľších cestovateľských zážitkov a spokojných čitateľov. Naďalej sledujeme vaše cesty na blogu Babodosveta.sk

Babodosveta nájdete aj na Facebooku či instagrame @babodosveta

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.