Stať sa mamou je pre každú ženu významnou udalosťou v jej živote, tak prečo túto jedinečnú etapu neprivítať radostne spolu s najbližšími priateľkami a rodinou?

Baby Shower je oslava tehotenstva a blížiaceho sa materstva.

Vravíte si, že po narodení dieťatka bude príležitostí na oslavu nespočetne veľa? Áno, bude. Ale čaro tejto oslavy spočíva v tom, že je o Vás. Je to jedinečný okamih, kedy sa oslavuje Vaša radosť z príchodu dieťaťa. A keďže ako všetky dobre vieme, že radosť niekedy striedajú aj malé obavy, niet nad prítomnosť blízkych kamarátok, ktoré Vás obíjmu, podporia, zdieľajú s Vami emócie a pri šálke kávy si navzájom vymieňajú svoje skúsenosti s materstvom.

zdroj: pexels.sk

Kedy je ten správny čas na “Baby Shower”?

Oslava sa zvyčajne koná okolo ôsmeho mesiaca tehotenstva, kedy sa žena postupne pripravuje na svoj veľký deň. Udalosť býva organizovaná  najlepšou kamarátkou, ktorá chce potešiť hlavnú protagonistku, ale iniciatíva prichádza často krát aj zo strany budúcej mamičky.

baby shower
zdroj: pinterest.com

Ako usporiadať originálnu “Baby Shower” párty?

Prvým krokom pri plánovaní oslavy je zvoliť si tému. Ako budúca mama sa môžte rozhodnúť či pohlavie Vášho dieťatka je tajomstvom alebo nie. Podľa toho sa  Baby Shower bude niesť v duchu modrej či ružovej farby, pochopiteľne podľa toho či sa má narodiť chlapček alebo dievčatko. Ak chcete pohlavie dieťatka udržať v tajnosti zvolte neutrálne farby, napr. žltú, bielu či zelenú. Nevyhnutnosťou sú rôzne dekorácie, ako napríklad nápisy, grilandy, balóny a nesmie chýbať ani sladký bufet.

Ak mamička čaká dievčatko, výzdoba môže vyzerať napríklad aj takto. zdroj: pinterest.com
Pre chlapčeka zase napríklad takto. zdroj: Pinterest.com

V poradí druhým krokom je rozoslanie pozvánok všetkým dôležitým ženám – mame, sestre, sesternici, spolužiačke, kolegyni, kamarátkam, skrátka všetkým, s ktorými túžite prežiť tento deň. Udalosť sa môže konať pokojne v pohodlí Vášho domova ale fantázii sa medze nekladú, a tak sa Baby Shower môže uskutočniť aj v štýle záhradnej párty alebo v prostredí príjemnej kaviarne. Ak medzi pozvanými budú aj deti, na programe okrem klasických “povedačiek” môžu byť aj rôzne hry, ktoré sú zábavou nielen pre malých, ale aj veľkých. No a na koniec nezabudnite odovzdať ďakovné kartičky spolu s malým darčekom ako spomienku na tento krásne strávený deň.

baby shower
Vyrobiť môžte aj takéto roztomilé pozvánky v ružovej, alebo modrej farbe zdroj: pinterest.com
Tip na takéto rozkošné medovníčky. zdroj: pexels.com

Pre pozvaných je “Baby shower” nielen skvelá príležitosť na oslavu nastávajúcej matky, ale aj príležitosť ako prispieť svojimi darmi k výbave novorodenca.

Po narodení dieťatka každý z blízkych túži pri prvej návšteve priniesť so sebou niečo užitočné. A práve tu “Baby Shower” plní dokonale svoje poslanie. Obdarovanie budúcej maminky patrí nepochybne k vrcholu tejto párty. Priniesť dary pre bábätko tak povediac “v predstihu” je veľmi praktické a pomôže Vám to pri plánovaní výbavičky. Je ozaj veľká pomoc ak budete mať pre dieťatko pripravených väčšinu vecí vopred. Hostia sa zväčša zhodnú na spoločnom dare. Ten môže byť buď v podobe poukazu, ktorý môžte využiť v obchode podľa vlastného uváženia. Alebo druhá možnosť – pozvaní sa po dohode zvyknú obrátiť na mamičku, ktorá im poskytne zoznam potrebných vecí, aby jej darovali niečo čo skutočne potrebuje. Medzi najužitočnejšie darčeky patria:

Nejednu maminku poteší prekvapenie v podobe dňa stráveného vo wellnesse na masáži, však máme pravdu?

Takže milé dámy, veríme, že ak sa Vy alebo Vaša kamarátka  rozhodnete realizovať oslavu blížiaceho sa materstva, bude taká akú si predstavujete… Nezabudnuteľná.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.