Každý rodič chce pre svoje deti to najlepšie o tom niet pochýb. Skúmame, ktorá výchova je tá vyhovujúca radíme sa o tom s inými mamičkami, čítame rôzne knihy a fóra.To všetko  je v poriadku, avšak popri tom všetkom zabúdame na najdôležitejšiu vlastnosť, ktorú máme a tou je intuícia.

Dva a pol roka v pralese

Jean Liedloffová autorka knihy Koncept Kontinua strávila dva a pol roka v pralese v Južnej Amerike u Yequánov a Sanemov, ktorý žijú na úrovni doby kamennej. Počas spolunažívania s domorodcami prišla na odpovede, ktoré túži poznať množstvo ľudí v našej spoločnosti.
V  knihe jasne vysvetľuje ako zachádzať s najmenšími, aby z nich vyrástli spokojní a samostatní ľudia. Dotkne sa mnohých palčivých tém ako napríklad vznik závislostí a depresií. Taktiež stručne a bez servítky vysvetľuje čo môže spôsobiť deficit matkinej náruče neskôr v dospelosti.

Jean Liedloffová s domorodcami. Zdroj:doorofperception.com

Kritika a uznanie 

Ohlasy na knihu tesne po jej vydaní boli rôzne. Keďže Jean v knihe opisuje tie najosobnejšie a najcitlivejšie zákutia ľudskej duše nie je sa čo čudovať. Mnoho rodičov už starších detí jej písalo, že po prečítaní sa cítia previnilo kvôli tomu ako sa doteraz správali k svojim deťom.
Jedna žena menom Rachel jej napísala email ktorý začínal takto:,, Vaša kniha bola jednou z najťažších vecí, aké som kedy čítala. Nechcem tým povedať, že som ju nemala prečítať či nemala byť napísaná, len ma kruto zasiahla a hlboko zranila…”.

koncept kontinua
zdroj: Martinus

Kniha iná ako ostatné

To, že táto kniha zmenila mnoho životov vieme. Nie je to obyčajná kniha akú nájdete na každom rohu v kníhkupectve. Je to hlboké poznanie, ktoré je už dávno ukryté v nás, no doposiaľ neobjavené. Kniha by mala byť v knižnici každého nielen rodiča.

Čítaj tiež: Matertsvo – radosť či starosť?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.