Sociálnymi sieťami sa šíria rozkošné fotografie bábätiek. Pravda, na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby tieto detičky nemali niečo spoločné. Všetky sú totiž vyfotené v Baby Boxe. Zaujímalo nás, či táto krabica slúži len ako dekoračná pomôcka pri fotení alebo má aj nejaké iné špeciálne využitie. A veruže má!

Slovak Baby Box
Slovak Baby Box je multifunkčná krabička, ktorá v sebe nesie hneď niekoľko využití.

S týmto  nápadom prišli mladí rodičia z Bratislavy. Priniesli si ho so sebou zo zahraničia a rýchlo si získal obľubu aj u nás, na Slovensku. Slovak Baby Box využíva čoraz väčší počet nastávajúcich mamičiek. Patrí k nim napríklad aj čerstvá mamina, speváčka Mamba Dasha, či mnohé iné. Čo Slovak Baby Box je, ako vznikal a ako funguje sme sa opýtali priamo zakladateľky projektu, usmievavej a aktívnej maminky Evky Prnovej.

Slovak baby box
Zakladateľka projektu Slovak Baby Box Eva Prnová so svojim synom.

Čo Slovak Baby box je a aké má využitie?

Slovak baby Box je multifunkčná krabička, ktorá v sebe nesie hneď niekoľko využití. Je spojením praktickej prenosnej postieľky, ktorú predstavuje papierový box s matracom a plachtičkou, so starostlivo nakombinovanou výbavou pre rodičov a ich dieťatko v prvých mesiacoch života. Je určený do pol roka dieťatka. Samotný box je zdravotne nezávadný a po odrastení bábätka veľmi prakticky využiteľný či už ako odkladací priestor, spomienková krabička alebo hračka. Baby Boxy sú obľúbenými darčekmi k oslavám narodenia dieťatka ako Baby Shower, krstiny, ale tiež ho radi darúvajú kolegovia budúcim mamičkám pri odchode na materskú.

oteckovia
Baby Box ste mohli vidieť aj v známom rodinnom seriáli TV Markíza Oteckovia.

Vo Fínsku funguje tradícia “materských balíčkov” už viac ako 80 rokov.

Ako ste sa s partnerom k Baby Boxu dostali? Aké boli vaše začiatky, na Slovensku sme ešte donedávna nič podobné nepoznali.

Baby box objavil môj muž na služobnej ceste vo Fínsku. Tam funguje tradícia „materských balíčkov“ už viac ako 80 rokov. Veľmi sa nám tento koncept zapáčil a najmä prišiel v správnom čase, keďže sme práve čakali naše druhé dieťatko. Box sa nám osvedčil ako skvelý pomocník. Aby sme mali synčeka stále nablízku, využívali sme ho v obývačke na gauči, alebo sme si ho prenášali po byte.baby box

A keďže na Slovensku naozaj nič obdobné nebolo, začali sme hľadať cestu ako túto super pomôcku sprostredkovať aj slovenským rodinám. Najzdĺhavejší bol výber výrobcu boxu, keďže ten musí spĺňať vysoké požiadavky na kvalitu a najmä bezpečnosť. Bábätko predsa len tak do hocijakej krabice nevložíte 😊

 Čo všetko obsahuje Slovak Baby Box? Nájde tam budúca maminka všetko potrebné pre svoje bábätko?

Momentálne ponúkame tri rôzne balíčky výbavy.  Tie pomáhajú zaneprázdneným budúcim mamičkám, ktoré nemajú čas vyberať z obrovského množstva vecí na trhu. Prípadne takým, ktoré nemajú predstavu, čo všetko pre bábätko budú potrebovať, no chcú mu dopriať to najlepšie.

mamba
Slovak Baby Box si zadovážila aj čerstvá mamina, speváčka Mamba Dasha.

Jeden z balíčkov je skvelý ako darček pre budúcu maminku, prípadne si ho kupujú druhorodičky, ktoré si tak doplnia nové zaujímavé kúsky oblečenia.

Dve ďalšie, plnšie výbavičky sú vyskladané tak, aby mamička mala všetko potrebné pre starostlivosť o bábätko, pričom sú to veci praktické a kvalitné. Od hygienických potrieb, cez látkové plienky, hračku až po najzákladnejšiu kozmetiku. Oblečenie je vybrané tak, aby v každom období 0-1 mesiac, 2-3 mesiace, 4-6 mesiacov mala maminka pre bábätko aspoň 2-3 outfity.

Môže si maminka vyskladať svoj Baby Box aj sama? Ako dlho trvá dodanie?

Len nedávno sme prišli s možnosťou vyskladania boxu podľa vlastných predstáv. Stále si však stojíme za tým, že chceme budúcim rodičom ušetriť čas. Preto u nás nenájdu tisíc produktov, v ktorých je veľmi ľahké sa stratiť. Ani nepreferujeme iba jednu či dve značky. Vyberáme do eshopu to, čo je podľa našich kritérií najlepšie a najužitočnejšie a tam si potom vyberú už iba z dvoch, troch možností povedzme na základe ceny.

prebalovaci pult
Každý Baby Box obsahuje okrem krásnej výbavičky aj kvalitný matrac s plachtičkou.

Ako dlho trvá, kým sa hotový Baby Box dostane k mamičke?

Dodanie pri našich vyskladaných výbavičkách je spravidla do troch pracovných dní, tieto veci máme pripravené na sklade. Pri skladaní vlastného boxu sa snažíme o dodanie do 5 pracovných dní.

Máte dve malé detičky, takže určite máte aj svojich obľúbených výrobcov detského sortimentu. Riadite sa tým pri výbere produktov do Slovak Baby Boxu? Majú v ňom miesto aj domáci výrobcovia?

Iste je výber výrobcov ovplyvnený aj našimi subjektívnymi kritériami a skúsenosťami ako pri dcérke tak aj pri synčekovi. 😊 Práve pri výbere oblečenia siahame po domácej tvorbe. Predstavujeme tak mamičkám kvalitné slovenské výrobky už od útleho veku dieťatka. Čo sa týka ostatného sortimentu, tu sme si na začiatku robili prieskum, kde sa zapojilo takmer 100 skúsených mamičiek, a jeho výsledky do vysokej miery ovplyvnili zloženie produktov v Baby Boxoch. Trendy sa ale postupne menia a určite budeme na ne reagovať, chceme ponúkať to najlepšie.baby box

 Aké sú ohlasy maminiek, ktoré si zadovážili Slovak Baby Box?

Niektoré sú prekvapené veľkosťou a kvalitou Boxu – samozrejme v pozitívnom zmysle. 😊 Iné sú vďačné, že sme im rýchlo a štýlovo pomohli zadovážiť výbavičku, lebo boli v detských veciach doslova stratené.

Našu skúsenosť nám potvrdilo aj pár mamičiek, ktorých detičky trpeli refluxom a pomocou Baby Boxu ich mohli jednoducho správne polohovať, a tak detičkám uľaviť a pritom ich mať stále v bezpečí pri sebe.

Tešíme sa tiež, že stále pribúdajú mamičky, ktoré našli to čaro a praktično vo využívaní Boxu ako bezpečného hniezdočka najmä v prvých týždňoch života bábätka. Aj keď majú postieľky pripravené, zisťujú, že bábätko sa cíti bezpečnejšie v útulnejšom priestore, ktorý sa z Baby Boxu dá ľahko vykúzliť.

Pre viac informácií navštívte stránku www.slovakbabybox.sk, alebo priamo e-shop www.slovakbabyshop.sk, prípadne sa inšpirujte na Instagrame @slovakbabybox.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.