Dominiku asi nemusím bližšie predstavovať. Od roku 2007, kedy sa zúčastnila tretej série Superstar a umiestnila na krásnom druhom mieste, pôsobí na slovenskej scéne ako jedna z najlepších slovenských speváčok.  V roku 2017 získala ocenenie v kategórii Speváčka roka. V roku 2015 získala však ten najkrajší titul, aký si môže žena priať. Stala sa mamou. Ako to popri kariére v mladom veku zvláda, prežíva a vlastne o tom, aká Dominika Mirgová je, si prečítate v našom rozhovore.

foto: @luczofcik.photography

So spevom si začínala už ako malá. Pôsobila si aj v kapele tvojho otca. Tiež hráš na klavír, tancuješ. Hudba sa ťa drží celý tvoj život. Vedela si už vtedy, že budeš speváčkou, alebo si nechávala na osud, ktorý z tvojich umeleckých smerov zvíťazí.

Od malička ma hudba viedla… Milovala som ju! A milujem stále! Naši ma netlačili do ničoho. Sama som si vybrala čím chcem byť… a to posúvame aj v Peťkovi. Ale venujem sa obom činnostiam – spev a tanec – bez nich by to nešlo.

materský pud som mala v sebe vždy. Len to chcelo vhodného partnera, ktorý by sa tiež chcel stať otcom

Otehotnela si ako 23- ročná. Krásny vek, bezstarostné obdobie mladej baby. Kariérne si rástla, no cez to všetko si sa stala mamou. Rozhodla si sa, alebo sa tak z lásky stalo.

Ja som vždy túžila po bábätku. Stále som sa pohybovala v okruhu detí. Aj som vyštudovala pedagogickú školu – odbor materské školy. Začala som v pätnástich trénovať deti tanec. Čiže ja si myslím, že ten materský pud som mala v sebe vždy. Len to chcelo vhodného partnera, ktorý by sa tiež chcel stať otcom (smiech). A našiel sa! Stalo sa to určite z lásky, ale aj, že sme to tak chceli. 

dominika mirgova
Krásna Dominika s jej milujúcim manželom Petrom

Keď prišiel na svet malý Peťko, bol to asi nepochybne najsilnejší okamih v tvojom živote. Ako to ale prežíval Peter, tvoj manžel?

Plakal. Myslím si, že ten okamih je či pre mamu tak aj pre otca veľmi emotívny a hlavne v tej chvíli človek cíti asi najväčšiu vďaku za zdravé dieťa. Ale bol úžasný! Celý pôrod bol pri mne, až na samom konci ho vystriedala moja mamina:)

Je to to najkrajšie čo nám život dal.  Aj keď veľmi náročné, no aspoň viem, že tu po sebe niečo zanechám

Ako prežívaš materstvo. Zmenilo ťa to v niečom? Kto má hlavné slovo vo výchove Peter, alebo ty?

Určite áno. Vychovala som množstvo detí. Povedala som si, že to bude hračka, že som už skúsená a pripravená na to svoje. No, keď prišiel na svet Peťko – celý život sa v tej sekunde zmenil. Viac strachu, zodpovednosti, nespavosti, únavy….proste už nežiješ svoj život. Ale nevymenila by som to za nič na svete. Je to to najkrajšie čo nám život dal.  Aj keď veľmi náročné, no aspoň viem, že tu po sebe niečo zanechám. Hlavné slovo máme asi obaja, ale každý iným spôsobom. Tatino je milujúci, no trošku viac prísnejší. Ja sa zasa snažím veci vysvetliť rozumne s chladnou hlavou. Dopĺňame sa, aj keď v tomto období to nie je najjednoduchšie – vzdor (smiech).

dominika mirgova
foto: lucia.sk Dvaja chlapi, ktorí si získali Dominikine srdce

Absolvuješ, hlavne teraz v lete množstvo koncertov a akcií. Peter, je tvoj manžel, ale aj manažér. Kto je potom s malým Peťkom, keď ste preč, máte opatrovateľku?

Mám maminu a tatina, ktorí sú tí najlepší opatrovatelia a zároveň babka s dedkom na svete! Ale vždy, keď môžem ho berieme so sebou.

Dominika berie svojho syna Peťka na koncerty vždy, keď je to možné

Keď ste spolu snažíš sa mu stratený čas určite vynahradiť. Aké bláznovstvá spolu najradšej robíte? Bude z malého spevák, alebo futbalista po ockovi?

Tak to vôbec nevieme (smiech). Nechávame to na ňom. Ale každý deň si s mužom zahrá futbal, ale aj so mnou si dá hodinu hudobnej výchovy, chi. Jašíme sa, nevieme sa jeden druhého nabažiť. Najradšej mám chvíle keď spolu, pozeráme rozprávky, alebo skladáme lego, či chodíme na výlety.dominika mirgova

Čo je pre teba vo výchove syna dôležité? Nechávaš mu priestor na sebarealizáciu, alebo máš jasné predstavy kam by mal v živote smerovať a akým človekom by sa mal stať? 

Sú hranice, ktoré sa v správaní prekrorčiť nemôžu a syna vychovávame tak ako nás vychovali naši rodičia. Ale dávame mu aj priestor na sebarealizáciu. Chceme len, nech z neho vyrastie dobrý a milujúci človek.  

Tento rok ste stihli s Peťkom dovolenku v Turecku. Brali ste niekoho so sebou, alebo ste si to naplno užili ako rodina? Aké miesta by ste chceli ešte navštíviť?

Áno, zobrali sme našich.  Neboli sme na dovolenke štyri roky a potrebovali sme to. Bolo úžasne, len krátko.  Veľmi by som chcela vidieť Španielsko a Dominikánsku republiku, ale v podstate mi na tom až tak nezáleží, hlavne že budeme rodina pokope a že si spoločne oddýchneme.

dominika mirgova
Šťastná rodinka na dovolenke v Turecku.

Máš aktívny život. Naplno sa venuješ kariére aj rodine. Nemáš niekedy problém rozdeliť si priority? Byť dobrým rodičom si vyžaduje veľa času a trpezlivosti.

Na prvom mieste mám aj budem mať vždy len svoju rodinu! Všetko prispôsobujeme Peťkovi.

Plánujete sa ešte rozrásť? Malý Peťko by sa sestričke, alebo bračekovi určite potešil.

Tak neplánujeme nič, všetko nechávame na osud. Určite by sme ešte jedno chceli, ale momentálne to cítim asi tak, že som úplne spokojná a naplnená s tým čo mám. Že môžem všetok čas venovať Peťkovi, pretože tie deti naozaj rýchlo rastú. Keby mám už druhé, tak by som si to prvé tak neužila. Je ešte čas minimálne dva roky. Do tridsiatky by som to ale chcela stihnúť (smiech).ominika mirgova

Odkázala by si nám na záver niečo pekné? Nám mamám.

Maminkám len toľko. Ste tie najúžasnejšie bytosti. To, čo pre deti robíme, je veľmi náročné, ale zároveň to najkrajšie čo im my matky môžeme dať – LÁSKU! Prosím milujte svoje deti a dajte im maximum zo seba. Aj cez únavu, vyčerpanosť, totálne vyhorenie to vždy dávame ako hrdinky s úsmevom pre naše dieťa, aby sa z neho stal lepší človek. To čo mu vštepíme a naučíme odmala, mu zostane do konca života. Prajem vám veľa síl a trpezlivosti maminky.

dominika mirgova
Dominika by nemenila vo svojom živote nič. “Všetko je tak, ako má byť!”

Dominika, ďakujeme krásne za rozhovor. Prajeme tebe aj celej tvojej rodinke veľa zdravia, lásky a pracovných úspechov. Viac o Dominike na @dominikamirgovaofficial

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.