Práve vyšla nová kartová hra, ktorú vytvorila Slovenka PaedDr. Martina Totkovičová, ktorá má bohaté skúsenosti s deťmi, vyučovacím procesom a dobre vie, čo funguje. Ak teda chcete, aby sa vaše deti zabavili a pritom aj niečo naučili, vyskúšajte novú hru Jeden-dva-TRI!

Má jednoduché pravidlá, obsahuje matematické úlohy a hlavolamy. Hra rozvíja schopnosť logického uvažovania, precvičovanie pozornosti, využívanie pravej aj ľavej hemisféry.

Každá karta v balíčku je jedinečná, Charakterizujú ju TRI vlastnosti a to postavička, výška, farba trička a vzor na tričku.
Čiže na kartách nájdete tri postavy – Alicu, Bena a robota Camosa.
Tri výšky sú skôlkar, školák a puberťák. Tri farby žltá, červená a zelená. A napokon tri vzory na tričku – plná farba, pásiky a bodky.

Sada obsahuje 81 hracích kariet a 3 karty s pravidlami. Správnosť výsledku si vieme okamžite overiť otočením karty.

Ako sa hrá Jeden-dva-TRI?

Spomedzi kariet vyberieme karty rovnakej farby. Tých je 27. Po zamiešaní všetkých kariet na stôl vyložíme 9 kariet.
TRI je trojica kariet, pre ktorú platí, že každá z jej vlastností: postavička, výška a vzor na tričku, je buď u všetkých kariet rovnaká, alebo naopak, u každej iná.
Ak hráč nájde trojicu, zakričí TRI. Karty si odloží bokom na svoju kopu a karty na stole sa doplnia do počtu 9.
Ak sa nikomu medzi 9 vyloženými kartami nedarí nájsť TRI, pridáva sa ďalej po karte, pokým TRI niekto neobjaví.
Cieľom hry je nájsť čo najviac takých trojíc.

Na zelených kartách zo strany násobilky sú TRI druhy hlavolamov – zápalkové hlavolamy, algebrogramy a geometrické IQ hlavolamy.
Hru Jeden-dva-TRI môžete rôzne variovať a karty využiť aj na hranie iných známych hier. Napríklad Hádaj kto?, Vojna – berie silnejší ap.

Pozrite si video:

 

Kartovú hru Jeden-dva-TRI prináša učebnicové vydavateľstvo ABCedu.sk. Autorkou hry je PaedDr. Martina Totkovičová, PhD., ktorá okrem iného učila matematiku a informatiku.
„Vo svojich desiatich rokoch som začala vnímať matematiku ako fascinujúcu vedu plnú nejasností a výziev, keď som začala navštevovať experimentálnu triedu prof. Milana Hejného. Jeho neštandardný prístup k vyučovaniu matematiky, kladenie premyslených otázok na ktoré nikdy neponúkal štandardné odpovede ma priviedli k mojej druhej vášni – didaktike matematiky,“ tvrdí M.Totkovičová.

Od roku 2012 sa venuje tvorbe a písaniu pracovných zošitov a učebníc (prevažne) z matematiky. Základom sú dlhoročné skúsenosti spojené s učením tohto predmetu.
Mojim cieľom je pripravovať atraktívne pracovné zošity a učebnice s úlohami, ktoré podnecujú diskusiu a vedú nielen žiakov k tvorivosti a kritickému mysleniu,“ dodáva.

Čítaj tiež: Užite si výlety spolu s deťmi. Tipy na super výlety po Slovensku.

PODPORTE realizáciu ďalších nápadov zakúpením hry Jeden – dva – TRI vo vyššej cene. Pomôžete vydavateľstvu aj ďalej tvoriť materiály rozvíjajúce hravé učenie pre vaše deti.

Milan Buno, knižný publicista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.