Obdobie karnevalov sa nám blíži a rodičia mladších detí sa pravdepodobne nevyhnú povinnostiam spojeným s výberom masiek.

Každé dieťa chce zažiariť, preto by sme prípravu nemali podceniť a nechávať ju na posledné dva dni pred termínom.

Vyhnete sa tak prázdnym vešiakom v požičovniach. Ale nebojte! S trochou šťastia možno “pozliepate” posledné časti ktoré zostali a vznikne tak nový zaujímavý kostým…

Ak sa teda vášmu dieťaťu neujde maska po staršom súrodencovi, bratrancovi či susedovi, skočíte do obchodu a masku si za päť dvanásť jednoducho kúpite. Vybavené! V tomto prípade ale rátajte s tým, že vaše dieťa si na karnevale len tak ľahko nespoznáte… Rovnakých “hypermarketových” supermanov či princezničiek bude na maškaráde určite viac a vyhrať cenu za najoriginálnejšiu masku sa vám tak s vysokou pravdepodobnosťou nepodarí…

Ak ale máte pred sebou dostatok času, chuť niečo pekné vytvoriť, vrhnite sa do boja a masku si vyrobte.

Pripravili sme pár tipov na krásne kostými pre dievčatká aj chlapcov. Všetky si vytvoríte pomerne jednoducho a ak pridáte dávku vlastnej kreativity máte zaručené, že vaše dieťa bude mať originálnu masku ktorú nebude mať nikto iný. Navyše vám pri výrobe môže asistovať aj samotný budúci model a o zábavu máte teda postarané.

Obľúbený jednorožec

kostym jednorozec
Ilustračná fotografia

Medzi dievčatami veľmi obľúbený. Náročne vyzerajúci kostým ale vôbec nie je tak komplikovaný na výrobu ako vyzerá. Na sukničku vám postačia nastrihané časti tylu, ktoré podľa postupu na fotografii jednoducho upevníte na gumu a vytvoríte tak hustú tylovú sukňu. Dĺžka jedného tylu musí byť dvojnásobok dĺžky sukničky. Farieb môžete použiť koľko len chcete. Miesto gumy môžete tiež použiť aj farebnú stuhu ktorú nakoniec zviažete. Jednorožcovi nesmie chýbať jeho poznávacie znamenie ROH. Vytvoríte ho pomocou čelenky a filcu, ktorý podľa foto postupu zlepíte, vyplníte vatou, ozdobíte zlatou niťou a prilepíte na čelenku. Nakoniec si z filcu vyrobíte ešte ušká a jednorožec je na svete.

Návod na sukničku:

sukňa z tylu

… čelenku:

… a na záver ušká:

Slimák:

Veľmi roztomilá maska na dievča aj na chlapčeka. Zvládnete ju aj na poslednú chvíľu. Postačí vám hnedý baliaci papier, čelenka a penová loptička.

Slimák

 

Ďalšie nápady jednoduché na výrobu:

Mohlo by vás zaujímať: Učte sa farby zábavnou formou – Montessori 

hasiči

zdroj fotografií: pinterest.com

 

 

 

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.