Koniec šestonedelia a bilancia Ironickej mamy

sestonedelie

Ako každý, aj ja som mala na začiatku materstva rôzne predsavzatia čo budem a nebudem robiť. Niekto ich dodrží a niekto proste nie. Tu sú tie moje.

Nebudem mať popôrodné blues

Chacha!!! Toto si naozaj nenaplánujete. Ak všetko ostatné závisí na vašej vôli, toto nie. Môžete sa z pôrodnice vrátiť ako totálne vyrovnaný človek a do dvoch dní požrať všetky homeopatiká na ukľudnenie v okruhu 100 metrov, aj keď ste 20 rokov predtým tvrdili že homeopatiká sú nezmysel.

Nebudem mať všetko ružové

Zásadné pravidlo všetkých mám dievčatiek. Pravidlo ktoré nikto nikdy nedodržal. Aspoň ja o nikom takom neviem. U mňa toto pravidlo padlo už v tehotenstve. Dokonca sa posunulo do patologickej roviny, kedy je v ružovom nie len dieťa, ale aj mama, či dokonca prislúchajúce domáce zviera /v našom prípade pes/.

Nebudem psa púšťať k dieťaťu

Pravidlo bežne vydrží tak 5 sekúnd, kým prídete domov s vajíčkom z pôrodnice a pes celý naradostený nestrčí hlavu k bábätku a ochraniteľsky ho nezačne oňuchávať. Nedodržanie tohoto pravidla poskytuje výhodu, že nepotrebujete elektronickú pestúnku. Ušetríte peniaze, nervy, baterky a máte to spoľahlivejšie, lebo elektronika nikdy nenabehne do kuchyne a neodtiahne vás k postieľke za nohavicu.

Nebudem hysterická

Áno, nebudete. Potom príde prvá krízová situácia, dve noci prebdené v strachu a vaše IQ klesne do takej miery, že nebudete vedieť nájsť východ z ambulancie. Budete sa stokrát pýtať na to isté a keď z vás po stoprvé vylezie že máte vysokoškolské vzdelanie, nikto vám neuverí.

Nebudem kojiť na verejnosti

Jasné, že nebudete!!! Kým nemáte hladom pološialené dieťa v nemocničnom parku a ďalšie vyšetrenie o dve hodiny. Potom je vám to ukradnuté. Pozitívna správa je, že tým ľuďom čo okolo vás prejdú /a že ich nebude málo/ je to zjavne ukradnuté tiež.

Nebudem nosiť dieťa v nosiči/ šatke

Možno naozaj nebudete. Ak nemáte záhradku, sliepky a jediným zdrojom obživy nie je pre vás dedinský obchod kde sa s kočíkom nevytočí ani Fittipaldi.

Nebudem používať zdrobneniny

Počíta sa pravidelná otázka pri kojení: “Ty si môj malý cicavček, však?” ako nedodržanie predsavzatia? Uuuuups.

Nebudem používať materský plurál

Toto môžete dať. Hlavne ak sa vám materský plurál odjakživa protiví do takej miery, že z neho máte žihľavku. V lepšom prípade sa to vašej rodine vyhne. V tom horšom sa materský plurál prejaví na vašom manželovi, takže “papáte, kakáte, máte mesiac a spinkáte” nezávisle na tom, či sa vám pri tom otvára nôž vo vrecku a vaše mozgové bunky páchajú samovraždu skokom z útesu.

Nebudem dieťaťu kupovať čiapky s ušami

Čiapky s ušami, medvedíkové overaly, kuriatkové pršipláštiky. Mali ste chuť si strčiť hlavu do kosačky pri najmenšej zmienke o nich? To prejde. Aj mňa to prešlo. Čiapky s ušami má malá už dve, medvedíkový overal je na ceste a dúfam že kuriatkové pršipláštiky budú ešte v móde, keď začne chodiť. 🙂

Bilancia

Ako sa tak na to pozerám, nedodržala som v podstate ani jedno pravidlo. Nie som supermama. Nie som niekto koho by mali dávať za vzor ako pilier racionality a vyrovnanosti. Som celkom obyčajná mama. A v tejto chvíli mi to naozaj stačí.

text: Radka Repková

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.