Lil Castle vznikol vďaka iniciatívnej mamke Zuzke, ktorá chcela skrášliť svojim deťom izbu ale nedokázala nájsť vhodné ilustrácie. Nepáčila sa jej buď téma alebo kvalita tlače. Preto sa to rozhodla zmeniť, kontaktovala Nikolu a pustila sa do projektu s názvom Lil Castle.

obraz zvieratko
Široká ponuka detských motívov.

Ako už vieme, Lil Castle nie je obyčajný predaj obrazov. Čím je jeho ponuka jedinečná?
Ponuka Lil Castle je výnimočná a jedinečná predajom veľmi zaujímavých detských ilustrácií, ktoré sú navrhnuté čisto slovenskými umelcami a ilustrátormi. Nie je to len o samotnom predaji obrázku, ale o dotvorení celkovej atmosféry detskej alebo tínedžerskej izby. Rodičia majú teda možnosť vyvíjať u detí cit pre umenie odmalička. Obrazy sú jedinečné nie len spracovaním ale aj tématikou. Niečo pre seba si tam nájdu tí najmenší, dievčatá, chlapci, budúci športovci a umelci ale aj fanúšikovania rozprávkových krajiniek či zvieratiek. Snažíme sa zabezpečiť aby si každý prišiel na svoje a dokázal si vybrať.

obraz vesmir
Pre chlapcov aj dievčatá.

Od koho prišiel prvotný signál začať s týmto zaujímavým projektom?
Prvý impulz prišiel od zakladateľky tohto projektu Zuzky Jurkovičovej, ktorá oslovila maliarku a tiež maminu Nikolu Cabadajovú, ktorej výtvarná tvorba sa jej veľmi zapáčila. (Gretoni Art). Slovo dalo slovo a tak sa z dvoch úplne cudzích mamičiek stali kamošky a kolegyňe.

Čítajte tiež: Rozhovor s maminkou, ktorá miluje abstraktné umenie, art directorkou LilCastle Nikolou Cabadajou

Na aké vekové kategórie sa sústreďujú vaše obrazy. Nájdeme medzi nimi aj kúsky pre dospelých?
Lil Castle má v ponuke najmä ilustrácie pre deti od narodenia až do puberty. Ponuku sa snažíme mať čo najširšiu a tak osloviť všetky detské vekové kategórie. Je jedno či máte chlapcov, alebo dievčatá, športovca, malú baletku, fanúšika automobilov, či dokonca milovníka zvieratiek. Na svoje si príde každé dieťa. Výhodou tak isto je, že si viete vyskladať celú sériu, ktorej ilustrácie navzájom ladia a tak vyzerajú na stene či poličke dokonale, alebo si môžete kúpiť len jeden obrázok, pretože aj samostatne vyzerajú fantasticky. Taktiež si môžete navoliť rôzne varianty prevedenia, či už farebne, alebo možnosť rámovania. Ilustrácie môžete mať vo viacerých variantách a to napr. aj vytlačené na plátne. Toto vnímame ako pridanú hodnotu, nakoľko majú rodičia aj rôzny rozpočet a takto si to vedia prispôsobiť svojím požiadavkám. Priamo na tvorbu pre dospelých sa nešpecializujeme ale máme aj ilustrácie, ktoré dokážu krásne dotvoriť čaro napríklad obývacej izby alebo „čitateľského kútika“.obraz ruža

Môžu sa do projektu zapojiť všetci umelci, alebo si vyberáte?
Do projektu sa môže zapojiť ktokoľvek. Nemusí byť daný človek profesionál, spolupracujeme s každým, koho práca a tvorba nás osloví a hodí sa nám do celkového konceptu. Stačí napísať našej art directorke Nikole s ponukou spolupráce a pokiaľ sa jej ilustrácia zapáči spolupráca je na svete.

Inšpiruj sa: Ako býva známa mamablogerka z Mini Diamond Blog?

Chystáte sa v budúcnosti zapojiť aj iné produkty?
Čo sa týka budúcnosti Lil Castle sme veľmi optimistické a máme veľa plánov, ktoré by mohli uľahčiť život všetkým mamičkám pri zariaďovaní detských kráľovstiev, ale konkrétne si tieto tajomstvá necháme ešte pre seba. To bude potom prekvapenie. 🙂obraz auticko

Môžeme Vaše obrazy vidieť niekde aj naživo?
Naše ilustrácie môžete vidieť naživo na prvom žilinskom Baby Market-e a v budúcnosti možno v malom obchodíku, ktorý bude na spôsob detskej galérie. Veríme, že sa nám naše plány a sny vyplnia, pretože je to smer ktorým by sme sa veľmi rady uberali. Samé sme matky a vieme čo s nami robí tá detská radosť v očiach, keď sa im niečo páči. Budeme sa teda snažiť robiť radosť deťom aj naďaľej. Veď to my MATKY robíme. 🙂

Lil Castle nájdete na ich webovej adrese www.lilcastle.com, alebo na facebookovej adrese @LilCastle.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.