vianoce

Vianoce sú pre deti rozprávka. Je len na nás rodičoch, aký príbeh bude mať. Snívať je krásne. Veriť na Ježiška tiež. Všetko je taká voňavá ligotavá bublina, v ktorej je nám príjemne a krásne. A tak je to dobre. Lebo áno, Vianoce môžu byť aj prehnane gýčové. Lebo ony, si to naozaj môžu dovoliť.

Adventné obdobie, je pre mnohých aj obrovská hektika. Náhlime sa za darčekmi po obchodných centrách, v autách na seba nezmyselne trúbime a bezprízorne sa ponáhľame. Často ani nevieme kam.  Utekáme na  firemné večierky. Rozplývame sa na detských besiedkach. Po večeroch pečieme medovníky a snažíme sa mať doma všetko upratané.

Vianoce ale predsa naozaj nie sú o množstve darčekov. Ani o tom, či budeme mať umyté okná a nepečených pätnásť druhov koláčov.

Vianočné sviatky sú o rodine. O spomalení. O láske a radosti. O očakávaní. O atmosfére, ktorú si my vyčarujeme, bez ohľadu na to, čo sa deje vonku.

“Vianoce sú o detskej radosti, ktorá je magická a opantá aj to najchladnejšie srdce.”

Melódia Vianoc je nákazlivá. Votrie sa nám nevedomky do duše. Ani si to neuvedomíme a celé dni si ju v podvedomí pospevujeme a odovzdávame ju ďalším ľuďom.

Melódia Vianoc znie u každého doma inak. A preto je taká krásna. Lebo je autentická. Je vaša.

Cítite ju? Med, škorica, vanilka, badián…

Vidíte ju? Vianočný stromček, svetielka, anjelici….

Počujete ju? Detský smiech, radosť, úsmevy, rozprávky, vianočné pesničky….

SŤASTNÉ A VESELÉ všetkým:-)

s láskou Reumama

text: Barbora Jelínek


Ak si myslíte, že sa predvianočný zhon sa týka len Vás, mýlite sa. “Aj mne sa podarilo deťom povedať tú čarovnú lož Vianoc.”…


 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.