florin svet

Flóra je mystická postavička, ktorej autorka prisúdila telo dievčatka. Je hrdé na svoje meno, lebo Flóra znamená kvietok. Rado sa potuluje v prírode a uchmatne všetko, čo mu príde pod ruku – listy, šišky, semiačka, kamienky, konáriky, mušličky, lupienky.

Keď má plné vrecká pokladov, pustí sa do práce a začína kúzliť. Z jaseňového semienka urobí zajačika alebo kvietok, z javorového páva, veveričku, slona alebo vážku, z gaštanov ježkov, zo žaluďov ujov a tety s čapicami, z listov prekrásne rybky, z konárikov hady a z kamienkov domčeky. A vie si vyčarovať aj vlastný svet v kvetináči.

flora

A pozor, so svojimi nápadmi a šikovnosťou sa s vami rada podelí v novej knižke Flórin prírodný ateliér. Je to jedinečná kniha plná inšpirácií nielen pre deti, ale aj pre dospelých – názorné obrázky, postupy a jednoduché návody. Knižka, ktorá vo vás prebudí chuť tvoriť.

„Volám sa Flóra.
Rada hľadám a zbieram všelijaké drobnosti. Domov vždy prídem s rukami a vreckami plnými rôznych plodov, listov, konárikov a šišiek. Väčšina mojich úlovkov sú veci, ktoré sa len tak povaľujú na zemi. Ale keď ich zodvihnem a z každej strany si ich poobzerám, zrazu jasne vidím, na čo sa tieto veci môžu premeniť! Úplne obyčajný kamienok alebo list sa s trochou farby zmení na vtáka, rybu, pavúka alebo malého slimáka… Vyskúšaj to aj ty a presvedč sa!
V tejto knižke sa dozvieš, čo som vykúzlila z vecí, ktoré som našla. Ak aj teba baví hľadať zaujímavé drobnosti, môžeme zbierať, maľovať, tvoriť a zabávať sa spoločne!“

flora

Knižka, ktorá ponúka pútavé a originálne práce z prírodných materiálov. Veď všade na zemi ležia šišky, kamene, listy a semienka. Môžete z nich vyrobiť veľa zaujímavých vecí. Potrebujete na to iba papier, lepidlo, farbu a fantáziu.

Náš tip: 25 výletov s demi v Tatrách

Kniha Flórin prírodný ateliér ako celok je estetickou básňou. Autorku v Nemecku ocenili prestížnou cenou za detskú knihu. Vyniká nevšednou kreativitou, je prekvapivá a švédsky šarmantná. Tvorivé nápady v knihe sú jednoduché a vo svojej jednoduchosti veľmi efektné. Je určená deťom, ktoré samy alebo s pomocou rodičov môžu vytvárať vlastné majstrovské dielka.

Milan Buno, literárny publicista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.