Pastelové farby sú momentálne trendy. Spájajú sa s letom či sladkou chuťou, takže navodzujú dobrú a príjemnú náladu. Pre ich jemnosť a roztomilosť tieto odtiene kraľujú hlavne vo svete detí a mamičiek. Minule sme písali o pastelovom bývaní známej blogerky Silvie Škultéty z Mini Diamond Blog.

pastelová torta
Z cukrárenskej dielne Lulsia.

Dnes vám predstavíme ďalšiu maminu, ktorá podľahla čaru pastelových farieb. Nebude to však už o bývaní, ale o jej tvorbe. Zuzana pod svojim umeleckým menom Lulsia šije ľanové zvieratká pre deti či rôzne doplnky do detskej izby. Okrem šitia tiež pečie a rovnako ako pri prvej záľube, aj pri druhej dominujú jej obľúbené pastelové farby.

Zuzka začala šiť dva roky pred materskou. Dnes má dvoch synov (4, 6 rokov) a za toto obdobie sa natoľko zdokonalila, že jej výrobky môžu konkurovať svetoznámym značkám s detským sortimentom. Prednosťou jej tvorby sú hlavne príjemné materiály, krásne farby a roztomilý dizajn. “Najradšej šijem zo 100% bavlny a z ľanu. Som závislá na milých látkach, ktoré objednávam prevažne z USA a Anglicka nakoľko u nás je výber stále veľmi obmedzený. Najradšej mám šitie zvieratiek, milujem ich finálne obliekanie do šiat. Rada šijem aj vrecká či peračníky, všetko s pastelovým nádychom a detskými motívmi. Inšpiráciou sú mi DIY americké blogy a Pinterest. Americké krajčíročky sa vedia krásne vyhrať s detailami a farbami. V našej tvorbe mi to veľmi chýba,” prezrádza mamina.pastelova babikapastelova babikapastelove vrecko

Ako sme už v úvode spomínali, Zuzka okrem šitia aj rada pečie. A nie len tak hocijak. Pastelovo! Cukrárskemu umeniu sa rovnako ako tomu krajčírskemu priučila sama. Začalo to ešte v detstve vianočným pečivom a pred pár rokmi sa pridali aj torty.pastelova tortapastelova torta

kvety
Zuzka si všetky svoje výrobky fotí a aranžuje sama.

Zuzana popri šití a pečení momentálne aj pracuje. Na polovičný úväzok učí francúzštinu na strednej škole, ale svojim záľubám sa venuje aj naďalej. Keďže je Zuzana multi – hobby mamina, zaujímalo nás, ktorú zo svojich obľúbených činností má najradšej: “Otázku čo ma baví viac si kladiem už dlhšie, pomaly ale isto však zisťujem, že vyhráva šitie. Je tam väčší priestor pre kreativitu a taktiež mám pocit, že už pečie skoro každý :)”

Pre Zuzku je teda šitie, radosť z farieb, z látok a nekonečných možností kombinácií farieb ten najväčší relax. Radosť jej okrem detí robia aj jej psice, s ktorými si vie pri venčení najlepšie oddýchnuť. A o čom šikovná mamina Zuzka tajne sníva? “Snívam, že moje šité vecičky sa budú raz naozaj predávať, že značka Lulsia bude raz na Slovensku handmade pojem :), odídem z práce a budem žiť len zo šitia. Okrem zvieratiek by som chcela šiť aj patchworkové deky, také na “americký” spôsob, moderné a plné pastelových farieb.”

pastelove farby
Šikovná mamina Zuzana.

Pevne veríme, že Zuzanine sny sa už čoskoro vyplnia a pastelová značka Lulsia bude skrášľovať izbičky našich detí čoraz viac. Ponuku produktov nájdete v jej e-shopealebo na známej handmade stránke Sashe.sk. Určite však odporúčame navštíviť jej farebný instagram, ktorý vám zaručene spríjemní aj menej slniečkový deň.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.