Už dávno nie je výchova považovaná za čisto ženskú záležitosť. Čím ďalej tým viac mužov si uvedomuje, aké dôležité je podieľať sa na výchove svojich detí. Toho si je vedomá aj hlavná organizátorka a zakladateľka konferencie Aký otec, taký syn Katarína Rácz.

Čo môžeme od konferencie očakávať?

Konferencia Aký otec, taký syn prinesie aj tento rok mnoho odpovedí na otázky, ktoré si otcovia kladú najčastejšie. Ako byť dobrým otcom pre svojho syna a svoju dcéru? Ako ovplyvňuje pohlavie detí spravodlivý prístup vo výchove, alebo ako byť dobrým príkladom pre svojho syna? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky vám prináša táto konferencia už 15. júna 2019 v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave.

otec a syn
zdroj: konferenciaotecasyn.sk

Na koho sa môžeme tešiť? 

,,Tento rok sa nám podarilo dať dohromady troch významných českých lektorov, pedagógov a psychológov súčastnosti – Mareka Hermana, Jána Svobodu a Jiřího Haldu.” hovorí Katarína.
Český pedagóg a lektor Marek Herman zoznámi hostí s témou úlohy otca z pohľadu histórie. Hovoriť bude aj o prechodových rituáloch u chlapcov a aj o tom prečo je 20. storočie storočím zlyhania otcov. Špeciálny pedagóg a personálny poradca Jiří Halda bude hovoriť najmä o problematike vzťahov v rodine a rodinných rituáloch. Trojicu uznávaných českých odborníkov uzatvára Jan Svoboda s prednáškou venovanou príčinám agresivity chlapcov.

Marek Herman, Jiří Halda a Honza Svoboda na konferencii Tri bratři v triku zdroj: slideslive.com

Okrem samostatných prednášok, každého z odborníkov,  čaká účastníkov konferencie aj panelová diskusia Traja bratia v triku v Bratislave. Tešiť  sa môžete aj na insight diver Evu Taráčovú, sociálnu pedagogičku Katarínu Winterovú, zakladateľa magazínu mužom.sk Petra Podlesného, teológa a rodinného terapeuta THLIC. MGR. Petra Glogara a  tiež na lektora v oblasti timemanažmentu Dávida Kálmána, ktorý prinesie účastníkom praktické tipy ako si nájsť čas na rodinu.

Viac informácií ohľadom programu a vstupeniek nájdete na www.konferenciaotecasyn.sk

Ohýbaj ma mamko

Organizátori konferencie Aký otec, taký syn prichádzajú aj s projektom minikonferencie Ohýbaj ma mamko, ktorá sa uskutoční 14. júna v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave v čase 16:00 – 20:00. Jej cieľom je spájať pohľad rodičov a učiteľov na výchovu.

ohybaj ma mamko

„Sme presvedčení, že prvým a hlavným vychovávateľom detí sú rodičia a pri úzkej spolupráci s učiteľmi po nástupe do materskej, či základnej školy dokážu dieťa spoločne posúvať správnym smerom rýchlejšie. Preto je dobré, ak rodina a škola aj v otázkach výchovy vyznáva rovnaké hodnoty a medzi rodičmi a učiteľmi dobre funguje vzájomná komunikácia,“ uvádza na záver Katarína Rácz.

Viac informácií nájdete na www.ohybajmamamko.sk

Tip na výlet: Nezabudnuteľný veľký svet vedy a techniky v Ostrave

 

Predchádzajúci článokMalý Mikuláš a kamoši opäť vystrájajú
Ďalší článokČo nás naučia domorodci o výchove?
Volám sa Nikola, mám dve úžasné deti a skvelého muža. Od 14 pracujem v modelingu vďaka čomu sa mi podarilo už v mladosti precestovať pár krajín ako Čínu, Španielsko, Grécko, Francúzsko , Taliansko, Turecko a iné. V súčasnosti najviac času venujem rodine, ktorá je v mojom srdci na prvom mieste. Verím, že čas strávený s deťmi je ten najdôležitejší, no aj napriek tomu udržiavam v živote rovnováhu a venujem sa popri materstve aj svojím koníčkom. Som vášnivý knihomol, milujem čas strávený v prírode, fotenie, písanie, cestovanie a zdravý životný štýl.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.