Možno ste aj vy niekedy na svojich sociálnych sieťach zahliadli milý a vtipný odkaz s titulom  “Mama potrebuje víno”. V týchto úprimných “slovných útržkoch” sa ukrývajú trefné myšlienky z materského života, okorenené slušnou dávkou irónie a humoru. Práve preto si tieto odkazy získavajú obľubu u čoraz väčšej skupiny slovenských a českých mamičiek.

Zaujímalo nás ktorá z nás to má na svedomí a pravidelne nám takýmto vtipným spôsobom spríjemňuje materstvo. A ak si myslíte, že by ste túto mamu našli s vínom v ruke, mýlite sa…

Luciu Pereszlényiovú nájdete doma. A s najväčšou pravdepodobnosťou so štetcom v ruke. Rodená Bratislavčanka sa po období strávenom v IT oblasti vybrala na materskú dovolenku, kde úspešne zotrváva už šesť rokov. Má dve detičky a okrem domácnosti sa venuje aj renovácii nábytku či tvorbe všelijakých krásnych vecí. Do všetkého dáva kus samej seba a  preto sú všetky jej výtvory tak autentické, neopakovateľné a jedinečné…

Kedy ste sa rozhodli začať s projektom Mama potrebuje víno, čo Vás k tomu priviedlo? 

Svoje deti milujem nadovšetko a obetovala by som pre nich doslova všetko. No som ten typ mamy, čo starostlivosť o deti asi až príliš preháňa, lebo v určitom momente svojho života som zistila, že už proste nevládzem. Vyhorela som na celej čiare a vtedy som si uvedomila, že takto to ďalej nejde… Rozhodla som sa zmeniť v prvom rade svoj prístup, viacej sa uvoľniť a brať to viacej s nadhľadom. Vtedy vznikla stránka Mama potrebuje víno, ktorú som najskôr brala ako svoju osobnú terapiu. Po ohlase od fanúšikov som zistila, že vôbec nie som jediná a každá spätná väzba od ľudí ma veľmi posúvala ďalej.

“definitívne rozhodnutie prišlo v jednej pre mňa nezabudnuteľnej chvíli, keď som s vínom v ruke, sedela na zemi v kuchyni a rozmýšľala ako ďalej…”

Ako ste prišli na názov stránky “Mama potrebuje víno”? Nebáli ste sa negatívnych ohlasov? 

Samozrejme, vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú mať negatívne reakcie, ale aj tí, ktorí vás budú podporovať. S tým vo svete sociálnych sietí musíte počítať, ale našťastie tých, ktorým sa stránka páči je oveľa viac. Viackrát som na nej spomínala, že moje príspevky sú myslené v prvom rade zo srandy a treba ich brať s nadhľadom. Mama, ktorá je psychicky v pohode, sa dokáže o svoje deti postarať s oveľa väčším kľudom a tento blog sa snaží ukázať mamám, že žiadna z nás nie je dokonalá a že je to v poriadku. Nad názvom som uvažovala dlhšie, ale definitívne rozhodnutie prišlo v jednej pre mňa nezabudnuteľnej chvíli, keď som s vínom v ruke, sedela na zemi v kuchyni a rozmýšľala ako ďalej…

Kde beriete inšpiráciu na “Mama potrebuje víno”? Ide to samo, alebo sa pri vymýšľaní  niekedy aj poriadne zapotíte.

Moje dve inšpirácie bývajú doma so mnou 😊. Veľa myšlienok mi napadne v noci, keď už je pokoj, idem si ľahnúť a môj mozog ide ďalej na plné obrátky. Potom si ich musím napísať aspoň v poznámkach do mobilu, lebo do rána si to nezapamätám 😀 Dlhšie texty z blogu sú veľakrát vyburcované nejakou záťažovou situáciou a tie musím napísať hneď, inak sa proste vyparia… No a samozrejme internet je tiež plný inšpirácie.

Na facebooku máte už cez 16 000 fanušíkov čo je celkom slušné. Necítite s pribúdajúcim počtom sledovateľov aj väčšiu zodpovednosť, prípadne chuť posúvať “Mama potrebuje víno” do širších rozmerov?

Určite áno… Občas mi napíšu mamičky s veľmi milými slovami vďaky za stránku, že je to vec, na ktorú sa každý večer tešia a že majú pocit, ako by som im písala priamo z duše. Chcem pokračovať už nielen kvôli sebe, ale aj kvôli nim. Každá stránka je živá len vďaka svojim sledovateľom a ja som im veľmi vďačná, že mi davaju motiváciu ísť ďalej. Momentálne mám rozpísanú knižku, ktorá bude písaná takým istým štýlom ako blog, len kedy bude hotová, to ešte netuším 😊mama potrebuje vino

A čo vaša druhá záľuba …. Vdychujete veciam a nábytku nový život, čo Vám to dáva? Ako ste sa k tomu dostali?

Veľmi sa mi páči kombinácia štýlov vintage/ industrial/ provance. Volám ho takým svojim názvom vindustriál 😊 Chcela som si takto zariadiť bývanie, ale tie veci ak chcete aby boli kvalitné sú veľmi drahé… Tak som sa rozhodla skúsiť začať tvoriť sama. Môjmu okoliu sa to veľmi páčilo, tak som neskôr založila stránku Vintage Creations a začala svoju tvorbu uverejňovať. No a teraz je to moja vysnívaná práca 😊

Mohlo by vás zaujímať: Ako vyzerá bežné ráno matky desiatich detí

Váš syn má šesť rokov a mladšia dcérka tri, nerozmýšľali ste nad návratom do zamestnania? Za tie roky v IT ste si v práci vybudovali celkom dobré postavenie.

Keď som odchádzala z IT korporácie, mala som pozíciu manažéra, takže rozhodnutie z práce odísť bolo naozaj ťažké. No odkedy mám deti sa oni stali mojou absolútnou prioritou a pokiaľ ich nechcem nechávať od rána do večera v škôlke, tak už na takúto prácu nieje priestor. Malí sú len raz a teraz ma potrebujú najviac a ja som veľmi vďačná za to, že mám tú možnosť s nimi ostať naďalej doma a venovať sa im.

Lucii ďakujeme krásne za rozhovor a prajeme veľa ďalších kreatívnych nápadov. Tešíme sa už teraz na knihu. Veríme že bude mať minimálne taký úspech ako projekt “Mama potrebuje víno”. Viac z Luciinho pracovného života nájdete na Vintage Creations. A nezabudnite! Keď sa raz po ťažkom dni ocitnete v kuchyni na zemi s pohárom v ruke a budete rozmýšľať ako ďalej, je tu stránka @mamapotrebujevíno. Tá vám síce vína nenaleje, ale určite vám naleje plný pohár pozitívnej energie a pripomenie, že v tom nie ste samé a ako píše Lucia: “Žiadna z nás nie je dokonalá a je to v poriadku…” Čin čin!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.