Som Reumama. Teší ma.

reuma

“Život nám do cesty prináša všeličo. Raz sme hore a raz dole. Keby sme sa mali vždy len krásne a dobre, nevážili by sme si to. Dôležité je sa postaviť, dvihnúť vysoko hlavu a pokorne kráčať s úsmevom vpred. Aj s reumou sa dá krásne žiť. A ja vás o tom vo svojom denníku  presvedčím. Volám sa Reumama, teší ma.”

Ja a moja kamoška

Od pätnástich mám reumu. Vedeli ste, že toto chronické ochorenie má viac ako 150 druhov? Ja mám reumatoidnú artritídu a žijem s ňou už dvadsať rokov. Odjakživa, odkedy som sa naučila písať, som mala svoj denník. A tak je to až doteraz. Písanie je môj druh psychohygieny, odreagovania sa, môj život.

Volám sa Barbora (Barby) a som žena, manželka, mama, copywriterka, blogerka a reumatička. Preto som aj Reumama. S reumou sa nežije ľahko. Bolesť kĺbov je veľmi náročné popísať človeku, ktorý to nikdy nezažil. Fyzická bolesť je spojená aj s tou psychickou. Už len písať o tom je zložité, nie s tým ešte aj reálne žiť. No dá sa to. Všetko sa dá, ak sa chce.

Reuma je taká moja parťáčka. Kamoška, ktorá raz prišla a už ju neviem vyhnať. (smiech) Zažívam s ňou neskutočné situácie. Viete akú mám zlosť, keď neviem otvoriť sklíčko od kyslých uhoriek a mám na ne neskutočnú chuť? (smiech). Ide ma vtedy šľak trafiť. No vždy si nejak nakoniec poradím.

Mávam dni dobré, aj tie horšie. Samozrejme že nie som každý deň pozitívna. Keď je mi zle, tak je mi proste zle. A keď je mi fajn, tak si to užívam.  Reumu som prijala ako súčasť môjho života. Nebojujem proti nej. S úsmevom a pozitívnou náladou sa mi aj napriek nej, žije oveľa ľahšie. V denníku vám budem vždy tvrdiť že: “Aj s reumou sa dá krásne žiť, keď si s nej spravíš kamošku”. Ono to naozaj funguje. Problémy sú na to, aby sa riešili. Každý z nás nejaké má. No šťastie neznamená nemať prekážky. Šťastie sa tvorí v našom postoji k nim.

V mojom denníku budete čítať o tom, ako prežívam každodenné radosti aj starosti. Som mama ako každá iná. Riešim to, čo väčšina z vás.  Som žena ako každá iná.  Usmievavá a občas šibnutá, smutná, vyrovnaná, zdesená, láskavá, nahnevaná, frustrovaná……. Mám sa jednoducho rada presne taká aká som a s reumou sa na život pozerám možno trochu inak. Tak teda poďte nakuknúť do môjho sveta a cíťte sa tu ako doma.

S láskou vaša  Reumama

text: Barbora Jelínek


Prečítajte si tiež príbehy z denníka Ironickej mamy


 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.