Mirande(33) a Mattovi(34) z Washingtonu sa narodilo prvé dieťa krátko po dvadsiatke. Malá Madeline teraz už deväťročná slečna,  prišla vtedy ako nádherné prekvapenie. O pár rokov neskôr, keď chceli dať dcérke súrodenca to už však také jednoduché nebolo a po dvoch potratoch sa rozhodli pre umelé oplodnenie.štvoričky

A podarilo sa. Madeline si priala byť veľká sestra a to sa jej vyplnilo. Štvornásobne! “Na ultrazvuku vypadali štyri bijúce srdiečka ako rozsvietený vianočný stromček a boli sme ohromení šťastní aj šokovaní” odpovedala Miranda na otázku, ako sa tvárili, keď im lekár oznámil nečakanú radostnú správu.

tehotenstvo
Miranda krátko pred pôrodom štvoričiek.

A tak prišli v 32. týždni Mirandinho tehotenstva na svet. Edwin(1,5), Matthew(1,5), Truman(1,5) a Reed(1,5). Krásni zdraví chlapci. Šestnásť malých nožičiek a ručičiek zrazu oživilo ich skromný malý dvojizbový bytík. O tom, že to Miranda nemala ružové písať ani netreba. Ona však všetko berie pozitívne a s manželom Mattom sa o detičky starajú najlepšie ako vedia.

štvoričky
Bábätká prvé dni doma. Matthew ako prvý z prava bol od narodenia nespavé dieťatko.

“Je to obrovské množstvo práce, ale stojí to za každú sekundu! Je vždy niečo, čo treba urobiť. Keď boli deti prvé dni doma, potrebovali fľašu každé tri hodiny a spotrebovali cez 200 plienok za týždeň! Cítila som sa ako zombie a bol to pravdepodobne fyzicky najnáročnejší moment môjho života.”

Miranda priznáva, že keď v dvadsiatke žila veselým životom teenagera a snívala o balete, herectve, speve či športe, nikdy by ju nenapadlo, že o pár rokov bude päťnásobná mama. Aj keď sa v jej predstavách o budúcnosti starostlivosť o štyri malé miminá nevyskytovala, je šťastná, že dostala od života taký veľký dar. “Môj manžel vždy hovorí, že by sme mali hrať lotériu, pretože máme šťastie!” smeje sa Miranda.otec

bábätko

Madelina je tak naozaj veľkou sestrou. Z bračekov má veľkú radosť, maminke krásne pomáha a jej najobľúbenejšie dieťa je Matthew. Majú takú zvláštnu väzbu. Nielenže sú to dve “najidentifikovateľnejšie” deti, ale aj ich mená sa  začínajú na rovnaké písmenko. “Je to úžasná veľká sestra!” dokola vychvaľuje Miranda svoje prvorodené dieťa.

Matthew(prvý z ľava), ktorý dostal meno po otcovi zase nespí.

Miranda sa okrem svojich veľkých vášní, na ktoré už pri štvorčatách nemá toľko času začala venovať záľube, ktorú môže vykonávať spolu s deťmi a to fotografovaniu. Zaznamenáva si tak všetky krásne chvíle a pri toľkých batoľatách núdzu o nápady a vtipné pózy určite nemá. I keď priznáva, že odfotiť ich ako malých v rovnakom oblečku, vzhľadom na ich reflux bolo celkom náročné.(smiech)

Maminka okrem ďalších povinností musí napríklad strihať aj 80 malých nechtíkov.

Miranda miluje tráviť čas s rodinou a zdieľať s nimi spoločné vášne. Verí v lásku a verí, že každý si zaslúži byť milovaný a že nemôžeme ovládať svoj život. Do budúcna si praje len vychutnať si TOĽKO chvíľ so svojimi deťmi ako je môžné a ukázať im, že svet je krásne rôznorodý a stojí za to ho žiť! 


Pozrite sa ako vytvára fotografie so svojimi troma dcérami britská mama Dominique.


 

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.