“Keď zliezlo prvých 5 kg, bol to pocit, že wau. Konečne som si mohla obliecť rifle bez toho, aby mi narúšali rozmiestnenie životne dôležitých orgánov v brušnej dutine. “ Takto vtipne sa do svojho úžasného progresu spätne vracia mamička Anita, ktorá schudla dohromady 17 kíl. Táto obrovská zmena ju pohltila natoľko, že sa rozhodla pokračovať. Vzdeláva sa, posúva svoje hranice, ale hlavne motivuje! Motivuje všetky mamky tetky Betky, ktoré sa chcú vo svojom tele cítiť lepšie, že sa to dá len treba chcieť a treba preto niečo spraviť.

schudnut
Anitina veľká premena. Klobúk dole, čo poviete?

Anita bola a stále je, len teraz už o niečo štíhlejšia zdravšia a aktívnejšia mamička na materskej. Potom, čo na internete narazila na súťaž Do formy, ktorú organizuje známy časopis Muscle&Fitness neváhala ani chvíľu, vyplnila formulár a pustila sa do “práce”. Svetelnou rýchlosťou som uhradila štartovné, nech podvedomie nemá nad čím špekulovať a 5. januára som sa už fotila pred bielou stenou v plavkách s časopisom v ruke.” 

schudnut
Víťazná premena zo súťaže Do formy s časopisom Muscle & Fitness

Anitina materská rutina sa veľmi rýchlo rozrástla o nové záujmy. Okrem posilovne cvičila každý deň aj doma. Súťaž jej dodala tak silnú motiváciu a zodpovednosť, že na každý odopretý koláčik rýchlo zabudla a makala ďalej za krajším ale hlavne zdravším JA. “Neporiadok v kuchyni sa stal naším verným spoločníkom. Varila som jedlo zvlášť pre seba, pre bábätko a potom pre staršieho syna s manželom. V podstate som buď cvičila, alebo varila.” 


Prečítajte si tiež príbeh o maminke štvoričiek a ich veľkej sestre Madeline.


Pár dní od ukončenia súťaže Anite v telefóne oznámili, že sa stáva víťazom súťaže vo svojej kategórii. “Bola to pevná linka, tak ma hneď napadlo, že mi budú chcieť predať nejaké výživové doplnky alebo bambusové ponožky. Povedala som si, že aj to musí niekto robiť, zdvihla som a oni mi namiesto benefitov bambusových ponožiek povedali, že som vo svojej kategórii vyhrala. Hneď som si v duchu ďakovala za každý odopretý koláč a odcvičený tréning, za všetky večerné výjazdy do posilky a aj tých niekoľko večerov, keď som išla spať (nech hodí kameňom ten, kto schudol bez toho) v podstate hladná.”, opisuje svoje prvotné dojmy a pocity zo zaslúženého úspechu mama Anita.

schudnut
Mama Anita ako víťazka súťaže Do formy na titulke časopisu Muscle & Fitness

Krátko po odovzdávaní cien súťaže doformy.eu sa maminka Anita prihlásila do ďalšej súťaže. Tá už ale nebola o chudnutí a premenách, ale o pečení a sladení. Presnejšie súťaž Zdravšie sladenie, kde sa bojovalo o natáčanie s Adriánou Polákovou, ktorú nakoniec so svojím víťazným koláčikom vyhrala tiež. “Keby mi niekto pred polrokom povedal, že za jeden mesiac dostanem trofej za chudnutie a potom si odbehnem na natáčanie s Adrianou Polákovou, tak sa smejem asi doteraz. To nevymyslíš, to je život.”

Poláková
Natáčanie relácie Zdravšie sladenie s Adriánou Polákovou aj s víťazným koláčikom

Život je naozaj nevyspytateľný. Raz sa niečo podarí a inokedy zasa nie. Dôležité je ale veriť v seba a veriť, že zmena je niekedy naozaj potrebná a nie je nereálna. Často sa stáva, že musíme prekročiť isté komfortné hranice, aby sme videli čo za nimi na nás čaká a to sa stalo aj Anite. Odmenou pre ňu nebolo len pekné a vitálne telo, ale oveľa viac. Vyhrala som zistenie, že si treba dávať vysoké ciele, nebáť sa ísť do vecí naplno a dotiahnuť svoje predsavzatia do konca. Samozrejme netvrdím, že budete šťastní, len keď schudnete. Pre Vás to môže byť niečo iné. Jednoducho každá akcia vyvoláva reakciu. Tak sa do toho pustite. Dočítajte tú hrubú knihu zabudnutú na nočnom stolíku, začnite si šetriť na cestu okolo sveta alebo sa prihláste na kurz španielčiny, lebo všetko čo robíme s nadšením a láskou stojí za to a určite Vám to do života prinesie nový vietor.”

schudnut
Maminka Anit so svojou rodinkou, ktorá ju celú súťaž podporovala a držala jej palce.

Po svojej veľkej premene začala Anita motivovať ostatné maminky. Na svojom blogu Mama vo forme  postuje o zdravom životnom štýle a materstve. Tiež píše veľmi prínosný fit receptár Fitkulinárium, kde uverejňuje zdravé recepty z ľahko dostupných potravín a na facebooku Mama vo forme  zdieľa úspechy spoločne s inými maminkami, čím sa vzájomne podporujú a vymieňajú svoje rady či názory na ceste za svojím novým JA.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.