Kedže nám zákon cez sviatky zakázal nakupovať a s troma deťmi je ten deň sviatočný doma často náročný, vybrali sme zas raz na nejaký ten výletík. S deťmi. Ako inak…

Konečne sa otepľuje, takže sa nám otvára široká paleta akcií. Jednou z nich je aj Veľký a malý svet vedy a techniky v Ostrave. Tam sme sa teda vybrali a poviem vám, tých päť hodín v aute (tam a späť) nám naozaj stálo za to. Do Ostravy chodíme občas do Ikey, ale v tento deň bola (našťastie) zatvorená. Nakoniec nám to vôbec nevadilo, pretože Dolní Vítkovice nás zaujali oveľa viac a domov sme sa vracali plní zážitkov v neskorých večerných hodinách.

ostrava
Naše trio.

Miesto a parkovanie

Dolní Vítkovice len veľmi ťažko prehliadnete. Jej mohutné staré veže a konštrukcie je vidieť široko ďaleko. Trocha sme sa pokrútili, ale raz dva sme už stáli s autom na parkovisku. Bolo veľké, poloprázdne a neplatené, takže s parkovaním nebol najmenší problém.
­

Kam sa vybrať

Celý objekt je veľmi rozsiahli. Vďaka unikátnej stavbe ktorú vstavali do historickej konštrukcie bývalého plynojemu vzniklol nádherný veľkolepý multifunkčný priestor AULA GONG, kde sa konajú rôzne výstavy, koncerty, konferencie či workshopy… Tiež tam nájdete vyhliadkovú Bolt Tower, kde sa na rezerváciu uskutočňujú prehliadky vysokej pece s nadstavbou. Viac informácií nájdete na www.dov.cz
­

Veľký či malý

My sme sa zamerali na Veľký a malý svet vedy a techniky. Teda dva svety, veľký a malý. Takže na výber máte z viacero možností, podľa toho aké staré máte deti. My máme 2,3 a 8, vybrali sme preto malý. Je rozlohovo menší a tiež je vhodný pre mladšiu vekovú kategóriu. Zajímavý je tiež aj pre dospelého návštevníka, takže rodičia, nudiť sa nebudete ani vy. Ak máte staršie deti cca 10+ odporúčam asi navštíviť veľký svet. A ak sa neviete rozhodnúť a trúfate si  stihnúť prejsť oba svety, kúpte si kombinovaný vstup. Ak ho nevyužijete hneď, nevadí. Vstupenky môžete využiť ešte jeden celý rok. ­
 ­­
u6
Budova U6, kde sa nachádza Malý svet vedy a techniky je približne 100 metrov od parkoviska

Malý svet vedy a techniky

Má dve podlažia. S kočíkom sa odveziete výťahom, takže žiadny problém. Nájdete v ňom kopu zaujímavých technických vynálezov (svetelné, zvukové, vodné, energetické…) všetko je prepojené s históriou. Deti aj rodičia si môžu všetko vyskúšať a zaspomínať na staré autá bicykle, motorky, vlaky lietadlá… Chvíľami sa cítite, akoby ste sa vrátili v čase o pár desiatok rokov späť. Naozaj veľmi pekný a edukačný zážitok.
­
­

Občerstvenie

Na výber z miest, kde si môžete dať chutný obed, kávu či koláč je v celom objekte viacero. Pred vstupom do malého sveta sme sa najedli priamo v kaviarni U6- klasické obedové menu. V malom svete nám bol odporučený aj detský svet. Vstup bol po dvoch hodinách. Medzitým sme si teda dali 40 – minútovú prestávku, hojdačky a ďalšiu kávu s dezertom v kaviarni priamo v budove Svet techniky.
svet techniky

Detský svet

Tak to bola čerešňa celého dňa. Pre deti určite. A poviem vám, keď som si predstavila, čo idem celé dve hodiny robiť v detskom centre tak ma chytal mierny stresík. Keď nám však milá animátorka otvorila brány tohoto netradičného zábavného sveta, bolo po probléme. Spokojní a vyhraní sme odtiaľ odchádzali päť minút pred koncom. Toľko krásnych didaktických aktivít pre deti, všetko čisté a bezpečné. Hrali sme sa na doktorov, stavbárov aj gazdinky či predavačky, mali sme kapelu, prešli sme sa čarovným dobrolesom… Krásne, určite to s malými deťmi pri návšteve DOV nevynechajte! Nachádza sa hneď vedľa kaviarne v budove Svet techniky. A vstupné tam je s porovnaním čo zažijú vaše deti veľmi prijateľné. To isté si dovolím tvrdiť aj o vstupnom do múzeí.
­
­
 ­
­
O veľkom svete techniky žiaľ povedať neviem, lebo sme tam neboli, ale boli tam rodinní známi a veľká spokojnosť. My sa tam určite ešte vrátime a okukáme to. Všetky informácie získate na webe www.dov.cz, alebo na ich fb stránke /Dolní Vítkovice a Landek Park

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.