Keď máte neposedné deti, vymyslíte aj nemožné, len aby ste ich na malú chvíľku zabavili. A tiež vymyslíte aj nemožné, len aby vaše dieťa spapalo čo mu dáte na tanier. Mama Lívia zo Zlatých Moraviec prišla na veľmi milú aktivitu, pri ktorej oba problémy vyriešila súčasne.zabavne papaniezabavne papanie

“Dcérka je veľký výmyselník, tak som hľadala spôsob ako jej nejako zmysluplne vyplniť čas a tak sme začali spolu tvoriť takéto jedlé obrázky. Čo sa týka stravy, tak sa snažím najmä dcérke variť vyvážene a zdravo. Podľa mňa je dôležité, aký vzťah k jedlu si vytvorí dieťa v takomto útlom veku,” povedala nám Lívia.

medvedik

Maminka tvrdí, že pri tejto činnosti dieťa spapá aj to, čo by za bežných okolností nezjedlo. Tiež má podľa nej táto aktivita aj vzdelávací zámer. Jej trojročná dcérka sa učí nové farby, tvary, to kde jednotlivé zvieratká žijú, alebo čo papajú. Je to jediná činnosť pri ktorej sa jej darí udržať Laurinu pozornosť. Hlavne je to pre mamu Líviu obrovský relax a spoločne strávený čas ktorý patrí len im dvom a nikto im ho nevezme.

matka s dcerou
Lívia so svojou dcérkou Laurou.
Minulý rok začala Lívia zdielať svoje jedlé inšpirácie na sociálnych sieťach a veľmi rýchlo sa dostavili pozitívne reakcie. “Úprimne ma veľmi milo prekvapil taký záujem o naše aktivity s dcérkou. Teším sa tomu a zo srdca ďakujem všetkým, ktorí ma sledujú a podporujú mnohými ďakovnými správami, že ich ratolesti prejavujú záujem o takéto zdravé pochúťky.”
bananova ovecka
 To maminku motivovalo vytvoriť webovú stránku, na ktorej sa už čoskoro budete môcť ohľadne potravín pre deti dočítať veľmi zaujímvé informácie. “Áno, pracujem na webovej stránke, kde budú aj odporúčania, kde sa dajú kúpiť zdravšie potraviny pre deti a podobne. Určite sa tu nájde toho dosť, čo môže mamičkám pomôcťuľahčiť cestu plnú hľadania a nájdu tam informácie, ktoré budú pri deťoch veľmi nápomocné.”  Tiež prezradila, že chystá videá, ako takéto hravé pochúťky pripravuje. Tešíme sa!
Celú pleádu veselých tanierov si môžete pozrieť na Instagrame Zábavné papanie. A tiež na jej FB stránke Zábavné papanie. A ak sa vám nejaký podobný kúsok podarí aj doma, kľudne nám ho pošlite a inšpirujte nás ♥

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.