Ak sa radi túlate s deťmi po Slovensku, radi zdieľate zážitky so svojimi priateľmi, alebo vás  zaujíma história jednotlivých miest a máte chuť deťom niečo nové ukázať, teraz máte šancu a svojou troškou môžete dokonca aj pomôcť k záchrane a obnove týchto jedinečných miest na Slovensku. 

Na Slovensku vznikla zaujímavá turistická aplikácia, ktorá vám ponúka obrovské množstvá miest, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí, alebo si jednoducho vyhľadáte lokalitu, ktorá vás zaujíma. Ako táto aplikácia funguje? 

Aplikácia stojí na štyroch pilieroch:

Zbystrite svoju pozornosť a spoznajte projekt Xplór so svojou aplikáciou, webovou stránkou a suvenírmi, ktoré majú za cieľ naštartovať rozvoj a pomôcť záchrane historického a prírodného dedičstva na Slovensku.

janosikove
Zbierajte aj Vy mince s Xplórom.

Pred samotným vznikom projektu Xplór, stál úspech občianskeho združenia Diery, ktoré stálo za záchranou a obnovou Jánošíkových Dier v Malej Fatre. Zo zanedbaných chodníkov a lokality, ktorej hrozila uzávera sa toto miesto zmenilo na jednu z turisticky najnavštevovanejších lokalít  na Slovensku. Ak ste ešte neboli pozrieť tento terchovský klenot, určite sa tam vyberte. Je to výborný tip na výlet s deťmi – na výber je viacero trás, preto treba vybrať tú, ktorá je vhodná a bezpečná vzhľadom na vek dieťatka.

Čítaj tiež: Užite si výlety spolu s deťmi. Tipy na super výlety po Slovensku.

Tím lokalpatriotov z OZ Diery ďalej uvažoval nad tým, ako naštartovať podobné zmeny k lepšiemu aj v iných častiach Slovenska, a tak vznikol projekt Xplór, ktorý spustili v lete minulého roka.

Aplikácia Xplór je skvelým nástrojom na zaznamenávanie vašich výletov. Aplikáciu tvorí prehľadná mapa, v ktorej nájdete odporúčania na miesta, ktoré sa oplatí vidieť spolu s podrobne spracovanými informáciami o jednotlivých lokalitách. Zažite aké je to túlať sa po našej krajine s Xplórom, zaznamenajte si svoje výlety do mapy a ohodnoťte navštívené miesta. Takto jednoducho môžete odporučiť miesta iným maminám a poradiť im. 

turistika s detmi
Xplor

Svoje výlety a fotografie si môžete v aplikácii ukladať a takisto zdieľať so svojimi priateľmi či ďalšími turistickými nadšencami. Sami si určíte kto všetko bude mať možnosť vidieť, kam ste sa s Xplórom zatúlali.

Aplikácia Xplór v sebe zahŕňa aj zaujímavý zberateľský systém, ktorý zbožňujú najmä deti. Z navštívených miest môžu zbierať mince, a to vo virtuálnej podobe, alebo si ich môžu fyzicky kúpiť prostredníctvom e-shopu aplikácie Xplór alebo v mnohých turistických centrách na Slovensku.

turistika s detmi
Xplor

Práve kúpou virtuálnych a fyzických mincí sa dostávame k najpodstatnejšej časti a hlavnej myšlienke projektu, ktorou je myšlienka pomoci. Podstatná finančná čiastky z každej zakúpenej mince bude venovaná na podporu projektov Nadácie Srdcom po Slovensku ( nadácia Xplóru ) na záchranu alebo obnovu unikátnych miest na Slovensku. 

Tak kam budú viesť vaše prvé kroky s Xplórom? Aplikáciu si jednoducho stiahnete do vášho mobilného telefónu TU, alebo do telefónu detí a môžete vyraziť za dobrodružstvom! Štastnú cestu!vylety s detmi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.