Vianoce sa nám nezadržateľne blížia. Mnohé maminky sa teda určite nevyhnú finálnej darčekovej úprave a tou je balenie darčekov.

Viaceré z nás to majú pravdepodobne už úspešne za sebou, no mnohé si to rady nechávame na tú najposlednejšiu chvíľu. Práve pre tie máme šikovný tip, ako si úlohu splniť rýchlo, štýlovo a jednoducho bez lepidla či pásiek. Dokonca sa vyhnete haldám roztrhaného papiera po rozbalení darčekov.

balenie do latky
zdroj: pinterest

Keďže sa u ľudí pomaly prebúdza ekologické cítenie je táto forma balenia darčekov čoraz obľúbenejšia. Na balenie môžete totiž využiť rôzne druhy látok. Najviac sa hodia šatky, záclony, utierky a dokonca aj staré látkové plienky.

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

Ako na to

Klasickú bielu plienku, či inú zvolenú textíliu si na oživenie najprv “vykúpeme” vo farbe na textil. Odtieň látky môžeme zvoliť napríklad podľa farby vianočnej výzdoby. Momentálne sú v móde prírodné odtiene, nie je to však pravidlo a darčeky môžete obliecť kľudne aj do žltej či fialovej. Farby môžeme pre spestrenie použiť aj dve. Pre ešte lepší “ekopocit” môžete látku zafarbiť tiež v odvare z ovocia či iných prírodných “zafarbovačov”. Ale! Na to aby tento bio proces na látkach držal, sú potrebné prírodné vlákna, ideálne hodváb či ľan a toho doma až tak nazvyš bežne nemáme.

zdroj: http://eye-swoon.com

Keď máme látky nafarbené a vysušené, jednoduchým spôsobom začneme baliť.

zdroj: pinterest.com

zdroj: pinterest.com

Nakoniec zabalené dary ozdobíme. Môžeme použiť čerstvo natrhané ihličie, škoricu, sušené ovocie, alebo bylinky či iné ozdoby čo domácnosť dá. Napríklad aj varešku :).

zdroj: pinterest.com

Každý rok môžme takto plienky či iné textílie opakovane využiť a nepotrebujeme na to žiadne lepidlá, pásky či baliace papiere. Čo vy na to?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.