Zdraví papkáči je výborná detská kuchárka, v ktorej nájdete viac ako 100 receptov od prvých príkrmov do 3 rokov + variácie jedál pre celú rodinu. Jednoducho, doma s láskou pripravené jedlo z poctivých surovín bude tým najlepším do detského bruška, verte tomu.

Kniha ukrýva v sebe cenné rady a odpovede na otázky, ktoré sa vynárajú v hlave každej budúcej mamičky ešte pred príchodom dieťatka na svet. V takmer 300 stranovej publikácii nájdete okrem receptov, ktoré pochádzajú z kuchýň odborníkov na výživu, trénerov a tréneriek, ktorí sú doma zároveň aj rodičmi: napríklad Mirka Luberdová, Denisa Lipovská, Lea Vršecká či Tina Zlatoš Turnerová. A je tam aj „postreh špióna“ – cenné informácie súvisiace s receptom a benefity použitých ingrediencií od našej odbornej garantky knihy RNDr. Barbary Svieženej, PhD.

zdravi papkaci

Kniha ponúka návod „ako na to“, aby sa spoločne najedla celá rodinka. Lebo deti nie vždy chcú papať to, čo ich dospelí rodičia. Variáciu receptu pre dospelákov nájdete označenú v rámčeku „nech sa naje celé rodina“.

Či už chcete pripraviť chutnú polievočku, neodolateľné hlavné jedlo bez mäsa alebo chutný snack na výlet, všetko nájdete prehľadne rozdelené do jednotlivých kategórii a v časovej súslednosti zoradené podľa veku dieťatka.

Cenné rady

V hlave sa vám vynára myšlienka ohľadom alergénov a nevhodnosti jednotlivých ingrediencií? Autorky sa v knihe snažili myslieť naozaj na všetko. Každý recept je označený aj z pohľadu alergénov – či už hľadáte niečo bez lepku, bez laktózy, vhodné pre vegánov či bez pridaného cukru, v knihe Zdraví papkáči určite nájdete.

Navyše každého rodiča iste poteší tabuľka zavádzania potravín, aby ste dieťatku dopriali naozaj plnohodnotnú stravu, a tak mali pod palcom jeho zdravý vývin.

Čítaj tiež: Cirkus Romána. Knižka Zuzky Haasovej, ktorú môžu deti dotvoriť

V unikátnej kuchárskej knihe Zdraví papkáči nájdete:

  • jednoduché odporúčania pre správnu výživu dieťatka;
  • presný návod, ako na prvé príkrmy;
  • praktickú tabuľku zaraďovania potravín;
  • rozsiahlu teóriu písanú špecialistkou na stravovanie detí s dlhoročnými skúsenosťami – RNDr. Barbarou Svieženou, PhD.;
  • viac ako 100 chutných receptov (nielen) pre deti do 3 rokov;
  • k detským jedlám aj verzie pre celú rodinu;
  • návod ako by mal vyzerať vyvážený jedálny lístok dieťatka;
  • odpovede na základnú otázku „Koľko je dosť?“
  • návod ako na postupné zavádzanie rôznych druhov jedál počas prvých 2 mesiacov;
  • tipy do kuchyne (výber potravín, kde nakupovať, ako uskladňovať, ako tepelne upravovať);

 

Milan Buno, knižný publicista

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte svoj komentár!
Prosím, sem napíšte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.